V okolí Bátky začali s asfaltovaním. Tento úsek cesty robia + foto a video

V okolí obce Bátka začali s asfaltovaním cesty 1. triedy, ktorá prechádza obcou a spája Rimavskú Sobotu a Tornaľu. Starý asfalt začali frézovať minulý týždeň, na nanášaní novej vrstvy pracujú tento týždeň. Ide zhruba o 6 -kilometrový rovinatý úsek od parkoviska pri Bakte smerom na Bátku. Tu plánované asfaltovanie končí v úseku odbočky na Rakytník. „Teší nás, že aspoň toto sa spraví, ale každý očakával, že sa začne najhorším úsekom, v nasledujúcom kopci,“ povedal pre vobraze.sk starosta obce Peter Hencz. Ako však priblížil, bolo im vysvetlené, že teraz ide o asfaltovanie a v prípade toho druhého úseku pôjde o rekonštrukciu.

„Tam by malo ísť aj o rozšírenie a spevnenie cesty. Vraj to už budú robiť asi len začiatkom budúceho roka,“ podotkol starosta, podľa ktorého už bola zmluva na tento úsek uzavretá.

Ide o aktuálne pravdepodobne najhorší úsek cesty 1/16. „Ten úsek je v jednej časti v zlom stave. V jednej časti, keď ide pred vami kamión, tak sa zdá, že sa ide prevrátiť,“ opísal situáciu Hencz. V úseku je znížená rýchlosť. Tento úsek je podľa informácií Slovenskej správy ciest zaradený od roku 2017 do komplexnej rekonštrukcie financovanej z fondov EÚ.

„Proces prípravy sa nie našou vinou predlžoval,“ povedal pre vobraze.sk Martin Guzi z kominukačného odboru SSC. Ako dodal, predpokladaný termín realizácie opravy tohto úseku je od marca 2022 do júna 2023. „Do realizácie tohto projektu sa v danom úseku vykonávajú nevyhnutné opravy na zabezpečenie reálne možnej bezpečnosti cestnej premávky. Označené miesta sa budú opravovať lokálnymi vysprávkami,“ uzavrel.

Asfaltovanie v okolí Bátky je pokračovaním prác na ceste 1/16, ktoré prebiehalo od jari tento rok. Išlo o úsek od Oždian (Čiernej lúky), cez Rimavskú Sobotu až po mestskú časť Vinice. Tomuto úseku sme sa venovali v článku tu. „Trochu nás mrzí, že nedošlo aj k oprave následnej prvej nebezpečnej zákruty, kde je cesta opačne klopená a častokrát tam dochádza k nehodám,“ uzavrel starosta Bátky.

Zdroj: vobraze.sk