V hrachovskej miestnej časti Svetlá vyasfaltovali cestu + video

Na Svetlej, v miestnej časti obce Hrachovo, vyasfaltovali tamojšiu komunikáciu. Ako pre vobraze.sk uviedol starosta Ondrej Knechta, práce realizovala firma Strabag na prelome septembra a októbra. Nový asfalt je od odbočky z hlavnej cesty pri autobusovej zastávke až po posledný dom na Svetlej v dĺžke asi 750 metrov. Asfaltová plocha vznikla aj pred cintorínom. Podľa slov starostu sú veľmi radi, že sa im podarilo získať financie, lebo takéto výdavky by veľmi zaťažili rozpočet obce.

„Nevedeli by sme si to dovoliť z vlastných zdrojov,“ hovorí Knechta dodáva, že cestu využívajú miestni obyvatelia z viacerých domov, ako aj cyklisti, ktorí prichádzajú od Kružna. Predtým tam bola len spevnená cesta.

Víťazná firma Strabag realizovala práce za 123-tisíc eur. Financie na tento projekt obec čerpala hlavne zo zdrojov Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie MIRRI SR – program Podpora najmenej rozvinutých regiónov, ktorý bol podporený vo výške 136 tisíc eur. Obec kofinancovala projekt celkovo sumou približne 20 tisíc eur, nakoľko mali aj neoprávnené výdavky. „Nebolo to všetko naše vlastníctvo, ale museli sme spraviť už tie cesty,“ podotkol.

V obci minulý rok vyasfaltovali aj Hradnú cestu od kaštieľa smerom k záhradkám zo zdrojov MIRRI SR. V obci pred dvomi rokmi opravili aj cestu I.triedy, ktorá prechádza obcou a spája Rimavskú Sobotu s Hnúšťou.

Dobrá správa pre viacero dedín. Budú opravovať obecné komunikácie

Zdroj: vobraze.sk