Pri garážach na Včelinci budú robiť cesty

Včelinec

Pri garážach na Včelinci, v mestskej časti Rimavskej Soboty, budú robiť cesty. Majitelia garáží sa tak dočkajú opravy miestnych komunikácií, plných výmoľov. Po tom, ako samospráva vyasfaltovala prístupovú cestu, tie bočné ostali prašné. V uplynulých dňoch prebehli prípravné práce. Ako pre vobraze.sk uviedol prednosta mestského úradu Štefan Szántó, cesty medzi garážami museli dať zarovnať a vyfrézovať.

„Cesta sa nedá zdvihnúť kvôli vchodom do garáží, takže musíme stiahnuť z výšky terajšej cesty,“ povedal Szántó a dodal, že na spevnenie cesty sa použije odpad z asfaltu z miestnych komunikácií. Podľa jeho slov v rozpočte je na tento účel vyčlenených 20 tisíc eur. Práce majú byť zrealizované v priebehu leta.

Mesto Rimavská Sobota okrem toho tento rok zrekonštruuje komunikácie v 13 lokalitách. Ide predovšetkým o obnovu chodníkov a na tento účel si vezme úver vo výške 257 478 eur. Povrch chodníkov má byť obnovený na Cukrovarskej ulici, Malohontskej, Jánošíkovej, P. Dobšinského, Rybárskej, V. Clementisa, Mikszátha, Putru. Podobne aj na Sídlisku Rimava či Sobôtke. Z financií urobia aj prepojenie na Gorkého a Daxnerovej ulici, parkovisko na Dobšinského a Rožňavskej ulici. Viac sa dočítate v článku.

Mesto R. Sobota bude rekonštruovať komunikácie v trinástich lokalitách, berie si úver

Zdroj: vobraze.sk