Ubudne zamestnancov na pobočke VšZP v R. Sobote. Ich značnú časť presunú do Lučenca

Na pobočke Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) v Rimavskej Sobote sa zníži počet zamestnancov. Stane sa tak od prvého mája. Pre vobraze.sk to uviedla Ivana Štefúnová z oddelenia komunikácie VšZP. Dodala, že v súčasnosti pôsobí na rimavskosobotskej pobočke pätnásť pracovníkov, pričom na začiatku tohto roka bol stav zamestnancov rovnaký. Ako ďalej priblížila, sedem z nich sa presunie do Lučenca. Dvaja zamestnanci prídu o prácu vo VšZP. „Dobrovoľne sa rozhodli neprijať našu ponuku presunu,“ doplnila Štefúnová s tým, že na rimavskosobotskej pobočke zostane pracovať šesť zamestnancov.

„Pobočková sieť VšZP postupne prechádza modernizáciou a redizajnom v záujme zlepšovania jej dostupnosti a skvalitňovania služieb pre poistencov. Dôvodom je aj konsolidácia, ktorej cieľom je ďalšie nakladanie s týmito nehnuteľnosťami tak, aby sa optimalizovali prevádzkové náklady VšZP na správu a údržbu budov vo vlastníctve VšZP i v súvislosti so súčasným výrazným nárastom cien energií,“ ozrejmila Ivana Štefúnová a pokračovala: „Cieľom je tiež zvýšenie efektivity využiteľnosti týchto priestorov a zámerom je aj to, aby VšZP získala príjmy za prípadný predaj dnes neefektívne využívaných vlastných budov.“

Šéfkou rimavskosobotskej pobočky je Natália Köbölová. Podľa informácií z oddelenia komunikácie bude na jej čele naďalej riaditeľka.

Pobočku VšZP v Rimavskej Sobote čaká aj sťahovanie. V súčasnosti ju poistenci nájdu na Francisciho ulici. „Z dôvodu nevyhovujúceho technického stavu budovy, v ktorej sídli pobočka VšZP Rimavská Sobota, v záujme ochrany zdravia zamestnancov, zvýšenia komfortu a dostupnosti pre klientov sa pobočka presťahuje na novú adresu,“ priblížila Ivana Štefúnová. Podľa nej sa pobočka VšZP presťahuje po nájdení vhodného priestoru. „Predpokladáme, že sa tak stane na konci druhého kvartálu 2023. O novom sídle pobočky a termíne jej otvorenia budeme klientov včas informovať,“ dodala.

Pobočka VšZP v R. Sobote sa bude sťahovať. Priestory sú nevyhovujúceZdroj: vobraze.sk