Motorkári opäť rozdúchali vatru. Na stretnutie v Lesíku sa vrátili aj s rodinami

V Lesíku pri Rimavských Zalužanoch sa koncom minulého týždňa stretli motorkári a ľudia dobrej vôle. Prichádzať začali vo štvrtok a poslední odtiaľ odišli v nedeľu okolo poludnia. Počas týchto pár dní bol pre nich pripravený bohatý program.

Spanilou jazdou prešli v sobotu okolie, zabavili sa na koncertoch a večer rozdúchali pripravenú vatru už tradičným spôsobom. Výfukmi motoriek. Novinkou tento rok bol nafukovací hrad a paintball, ktorý tiež zabavil skupiny priaznivcov. V rámci spomienok a úcty k motorkárom tento rok zaradili do spoločnej jazdy aj cintorín v Kokave nad Rimavicou. Ako pre vobraze.sk priblížil jeden z organizátorov akcie Jednou stopou do lesíka Igor Kršák, kvôli počasiu prišlo ľudí možno trochu menej ľudí ako vlani. „Bolo to však tak akurát. Vyšlo to dobre a všetko, čo sme mali nachystané a pripravené, bolo využité. Sme radi, že akcia prešla v kľude, bez úrazov a ľudia sem prišli s radosťou,“ povedal Kršák. 

Prejazd motorkami bol na poludnie posunutý kvôli dažďu asi o hodinu. „Potom nám už ale nepršalo. Bol to ideálny stav a nebolo ani veľmi horúco. Búrky nás zázračne obišli,“ podotkol s tým, že aj tento rok išli okruh Rimavské Zalužany, Hnúšťa, Klenovec, Kokava nad Rimavicou, Rimavská Baňa a späť do Lesíka. Tu ich čakali koncerty kapiel Bluetrend, Karavana, The Toones, Deja-vu hard rock Revival a WATT. Aj tento rok mala exhibíciu Nancy, ktorá s rodičmi chodí už pravidelne na motoakcie. „S tým sme počítali, ako každý rok a stále im vyčleníme priestor. Sme radi, že nám spestria program,“ dodal. 

Na stretnutie prišli motorkári z celého Slovenska, ale aj z Čiech i Maďarska. Tento rok bola v termíne aj akcia na Šírave,  kde bolo dosť ľudí. „Takí,  čo majú radšej väčšie akcie, tak išli tam. A čo majú radšej komornejšiu a rodinnú atmosféru,  tak prišli k nám,“ zhodnotil Kršák. Zároveň poznamenal, že motorkári, čo majú domov bližšie, tak po spanilej jazde odviezli motorky a vrátili sa s rodinami a deťmi. „Prišli sa všetci zabaviť. Lúka bola plná detí, čo jazdili na malých motorkách,“ povedal. 

Video: Michal Kvetko

Na akciu dali podľa Kršáka vyhotoviť aj tento rok asi tisícku pohárov s potlačou, ktoré účastníkom ostávajú na pamiatku a minimalizujú tak plastový odpad z jednorázových pohárov. Zároveň avizuje, že motorkári sa môžu tešiť aj na budúci ročník. Termín bol už naplánovaný na 18. a 19. august.

Viac z akcie si môžete pozrieť vo fotogalérii Jána Čajka.

Zdroj: vobraze.sk, foto Jozef Čajko