„Papuču“ na kolese si našlo vyše 220 vodičov. Parkovanie na Dobšinského môže vyjsť obzvlášť draho

Rimavskosobotskí mestskí policajti v minulom roku nasadili „papuču“ na kolesá áut vo vyše 220 prípadoch. Súviselo to s nesprávnym parkovaním. Najčastejšie to bolo na Dobšinského ulici, kde pribudli miesta pre invalidov a parkujú tam naďalej aj ostatní vodiči. Častokrát tak dostanú blokovacie zariadenie s odkazom, že majú prísť na mestskú políciu. Ako pre vobraze.sk priblížil náčelník mestskej polície Peter Berecz, parkovanie na mieste invalidov je pritom závažný dopravný priestupok, za ktorý môžu uložiť pokutu v blokovom konaní až do 150 eur. V ostatných prípadoch nesprávneho parkovania je to do 50 eur.

Podľa náčelníka situácia trvá vyše rok, ako pribudli dopravné značenia a na hlavnej ceste pred zdravotným strediskom boli vyhradené miesta pre invalidov. Zároveň zdôraznil, že v doprave sa zameriavajú hlavne na takéto miesta pre invalidov, alebo na miesta, kde vozidlá tvoria prekážku cestnej premávky.

Dobšinského ulica pred zdravotným centrom popoludni

„Veľa ľudí si neuvedomuje, kde stoja. Veľa ľudí si to nevšimne, ale sú aj takí, ktorí sa tam aj tak postavia. V takýchto prípadoch ide o ľahostajnosť vodičov,“ povedal Berecz a dodal, že dostávajú oznámenia od občanov na zlé parkovanie vodičov aj z Námestia Š. M. Daxnera, Hviezdoslavovej i Malohontskej ulice či Ulice Povstania. Blokovacie zariadenie nasadili aj na Čerenčianskej ulici, či Školskej ulici na cykloceste. „Mali sme aj požiadavky poslancov a odznelo to aj v interpeláciách. Posledná požiadavka bola kontrolovať miesta na Šrobárovej ulici pri nemocnici v križovatke, kde autá stoja na chodníku. Je tam pritom zákaz zastavenia od ZŠ M. Tompu,“ pripomenul. Je tam vjazd do nemocnice a vodiči, ktorí vychádzajú z vedľajšej Tompovej ulice majú, aj na stopke slabý výhľad na prichádzajúce autá z ľavej strany. „Dostali sme písomne požiadavku z komisie výstavby, územného plánovania, aby sme to chodili kontrolovať.“

Službu na odtiahnutie vozidla Mestská polícia v Rimavskej Sobote nevyužíva. „Naposledy, keď bola u nás, to bolo už ani neviem pred koľkými rokmi. Takéto nepoužívame.“ Mestská polícia má tri technické prostriedky na zabránenie odjazdu vozidla. Aktívne z nich používajú dva. 

Zdroj: vobraze.sk