Lyžiarske stredisko Kokava-Línia spúšťajú do prevádzky už pred Vianocami. Bude aj nočné lyžovanie

Lyžiarske stredisko Kokava-Línia spúšťajú do prevádzky. Prvé lyžovanie sa začne už v piatok večer od 17.30 do 20:00 hod. „Máme aj prírodný sneh. Chceli sme začať v sobotu, ale pre lyžiarov bude svah pripravený už o deň skôr na večerné lyžovanie. Vleky budú k dispozícii v sobotu a aj v nedeľu na Štedrý deň dopoludnia. Potom už ako bežne, začíname každý deň od 9:00 hod. Hlásia ešte sneženie, tak tu budeme mať ešte krajšiu zimnú krajinu,“ povedal jeden z konateľov Ski centra Línia František Auxt. Ako priblížil, na svahu je 40 až 50 centimetrov technického aj prírodného snehu. „Očakávame ešte do Vianoc ďalšie sneženie. Kto chce vidieť peknú zimnú prírodu, tak sme k dispozícii,“ avizuje Auxt.

„Príroda je pekná. Podmienky na lyžovanie sú dobré. Máme tu ideálne podmienky pre rodiny s deťmi. Svah je široký, rodičia vidia do diaľky na svoje deti,“ zdôraznil Auxt. Parkovisko má podľa neho kapacitu 300 vozidiel. „Bufety fungujú tiež a prinášajú občerstvenie pre hladných aj smädných lyžiarov i návštevníkov,“ dodal jeden z konateľov Ski centra Línia.

Príroda v okolí lyžiarskeho strediska ponúka aj možnosti na lyžovanie vo voľnom teréne i prechádzky K dispozícii je náučný niekoľkokilometrový chodník. Vyznačený je od chaty Strojár, okolo chaty Ipeľ, penziónu Family, obce Šoltýska a Ďubákovo s výhľadom do doliny Ipľa. 

Stredisko sa nachádza 11 kilometrov od Kokavy nad Rimavicou a 42 kilometrov od Rimavskej Soboty v Stolických vrchoch.

Lyžuje sa od 9.00 do 16.00 hod. Večerné od 17.30 do 20:00 hod.

Celodenný skipas je 19 eur, deti 15 eur. Večerné lyžovanie dospelí 15 eur a deti 10 eur.

Zdroj: vobraze.sk, PR-článok Kokava Línia, foto: Kokava Línia, holidayinfo