Zbojnícka strela povozí turistov zo sedla Zbojská po atrakciách Gemera, pribudla aj novinka

Počas leta bude zo sedla Zbojská premávať vyhliadkový vláčikobus s názvom Zbojnícka strela. Turistov povozí na troch tematických trasách smerujúcim k atrakciám regiónu Gemer. Jazdy odštartujú už budúcu stredu 3. júla.

Zážitkový červený autobus návštevníkom predstaví jaskynné bohatstvo, banícku históriu i gotické kostoly. “Každá trasa ponúka jedinečný zážitok vrátane ochutnávok miestnych špecialít, prehliadok kultúrnych pamiatok a zábavných aktivít. Ceny zahŕňajú komentovanú jazdu zážitkovým autobusom Zbojnícka strela so sprievodcom, vstupy na vybrané atrakcie a zážitkové aktivity a ochutnávky regionálnych špecialít,” dodal Jaroslav Hric, výkonný riaditeľ OOCR Gemer.

Zbojnícka strela štartuje svoje jazdy vždy zo Salaša Zbojská, ktorý je známy svojou autentickou atmosférou a tradičnými produktami. Počas letných prázdnin je to v stredu. Prvá tematická trasa povedie v štyroch termínoch k Ochtinskej aragonitovej jaskyni s unikátnou aragonitovou výzdobou. Súčasťou zastávok budú aj Muránske buchty či novootvorené interaktívne múzeum Litera v Revúcej (10. júl, 31. júl, 7. august a 28.
august).

Cesty za baníckou históriou zavedú návšetevníkov v troch termínoch do Rákošskej Bane či Coburgovského kaštieľa v Jelšave (3. júl, 17. júl a 14. august). Za gotickými kostolmi v Kraskove a Kyjatciach môžete vyraziť v dvoch termínoch 24. júl a 21. august).
Pre obmedzenú kapacitu je potrebné si miesto vopred rezervovať na stránke OOCR Gemer, kde turisti nájdu aj podrobný itinerár každej trasy.

Zdroj: vobraze.sk, OOC Gemer