Rozhľadňa pri Tachtách ponúka výhľad na vyhasnuté sopky

Pri najjužnejšej rozhľadni v okrese Rimavská Sobota pribudol altánok. Ponúka výhľady na jazero, okolité obce, aj vyhasnuté sopky. Medzi ich vrcholmi je označená napríklad Ostrá skala, Zaboda či turistami obľúbený Ragáč. Má približne 11 metrov a stavať ju pomáhali aj ľudia z obce a hradená bola z obecných prostriedkov. Starosta prihraničnej obce Tachty Július Molnár záujem domácich obyvateľov aj turistov s odstupom času oceňuje.

„Máme ju tu postavenú už asi päť rokov. Je stále zachovalá a nebola poškodená. Je tam elektrina, bezplatná wifi a pribudol aj altánok, aby si mali ľudia kde sadnúť alebo sa skryť v prípade zmeny počasia,“ priblížil pre vobraze.sk Július Molnár. Podľa jeho slov majú na rozhľadňu na Tomášovom vršku, ako ho volajú, dobré ohlasy. „Niekedy sú tam aj oslavy, ohňostroje. Je to prístupné každému, nekontrolujeme to,“ hovorí a dodáva, že oceňujú, ak im ľudia prípadné väčšie akcie ohlásia na úrade dopredu.

Pri otvorení v roku 2016 viedla cesta k rozhľadni z konca obce, tam je však už v súčasnosti tabuľa, súkromný pozemok. Tá správna cesta je v jednej zo skorších odbočiek. Zatiaľ ju označuje len malá a nenápadná tabuľka s odbočkou do kopca. Starosta však prisľúbil nápravu, aby odbočka bola viditeľnejšia.

Obec Tachty sa nachádza v jednej z najvýznamnejších lokalít CHKO Cerova vrchovina, na území vyhlásenom za národnú prírodnú rezerváciu.

Zdroj: vobraze.sk