Parkovanie pri sysľovisku sa zlepšilo. Novinkou by mohol byť výletný vláčik

Parkovanie pri sysľovisku v lokalite Biele vody pri Muráni sa zlepšilo. Vodiči a návštevníci tak majú viac možností na parkovanie a nemusia stáť pri ceste. Umožnil to odchod stavebných strojov, ukončenie rekonštrukcie cesty II/531 a sprístupnenie odstavnej plochy pre autá.

„Stavenisko je vypratané, autá tam už parkujú. Podobne aj na druhej strane cesty, kde boli piesky. Bolo to upravené a parkovacích miest pribudlo,“ povedal pre vobraze.sk starosta Muráňa Roman Goldschmidt. Podľa jeho slov sezóna sa len začína a neočakáva až taký záujem a problémy, ako boli vlani spojené s obrovským počtom návštevníkov. „Bolo to šialenstvo. Aj polícia tu dávala pokuty,“ priblížil.

Situáciu s parkovaním by podľa vyjadrenia starostu mohol zlepšiť aj bývalý drevosklad pri ihrisku. „Lesy SR ho vypratali. Chceme to miesto zobrať do prenájmu a urobiť tam parkovisko,“ povedal Goldschmidt a dodal, že majú zámer kúpiť výletný vláčik, ktorý by potom z parkoviska vozil turistov na sysľovisko. „Túto sezónu sa to už ale nestihne, ale chceme to pripraviť na budúci rok,“ dodal.

Sysľov majú podľa jeho slov dostatok. „Majú aj malé a vidno ich už aj behať vonku,“ povedal. K sysľovisku vedie aj chodník v lese priamo z Muráňa. Priamo na lúke nájdete aj somárikov či altánok a náučné tabule, ako aj informácie k neďalekým včelím úľom.

Zdroj: vobraze.sk