Redaktorka TV Markíza z Hrnčiarskych Zalužian zažíva s dcérkou úžasné obdobie

Lenka Perželová s partnerom Petrom

Redaktorka TV Markíza Lenka Perželová si užíva chvíle so svojou dcérkou Lyriannou, ktorá bude mať v septembri dva roky. Novinárka z Hrnčiarskych Zalužian považuje redaktorskú prácu za pestrejšiu a obohacujúcejšiu než moderovanie.

„Narodením dcérky sa zmenilo v mojom živote takmer všetko. Asi ako u všetkých, ale my sme za túto zmenu vďační. Lyriannku si neskutočne užívame a každý večer sa tešíme na ráno. V septembri bude mať už dva roky, ale ešte stále je to pre nás akoby celé také nové,“ povedala pre vobraze.sk Lenka Perželová. Jej partnerom je markizácky moderátor Športových novín Peter Varinský, viacnásobný držiteľ ocenenia OTO.

Prvé dva mesiace sa aj ona cítila ako Alenka v ríši zázrakov. „Nič podobné som predtým nezažila a všetko bolo nové. Každopádne, často sa zvykne zdôrazňovať, aké je materstvo náročné, ale málo sa hovorí o tom, aké úžasné je vidieť svoje dieťa vyrastať. Byť svedkom toho, čo si už nepamätáme zo svojho detstva. Aké krásne je byť jeho sprievodcom. Bezpečným prístavom. A aké obohacujúce to vie byť pre rodičov. Pretože veľakrát nielen rodič vychováva dieťa, ale aj dieťa rodiča. Zaskočila nás tá láska, ktorá nám doslova žmýka srdce,“ vyznala sa Lenka. Neplánuje s partnerom svadbu? „Skôr či neskôr určite,“ odvetila tajuplne s úsmevom.

Sem – tam sa jej cnie a nejakú reportáž by postrihala. „Keď si však po celom dni ľahnem do postele, reálne neviem, kedy by som sa novinárskej práci venovala. Zatiaľ sa nenudíme a tým pádom ani netuším, kedy by som sa chcela vrátiť späť do roboty. Klobúk dole pred viacnásobnými rodičmi. Tie tri roky by som sa chcela venovať iba dcérke, cítim to tak,“ uviedla redaktorka Reflexu, ktorá je na materskej dovolenke. Do TV Markíza nastúpila v roku 2012. Najprv bola redaktorkou spravodajského portálu tvnoviny.sk, neskôr prispievala reportážami do Televíznych novín.

Perželová pripomenula, že televízia je dynamické prostredie, v ktorom sa veci zvyknú často a rýchlo meniť. Pevne verí, že keď sa vráti, bude zase plávať v publicistických vodách. Nemá moderátorské ambície? „Práca moderátora je a vždy bola pre mňa lákavá. Redaktorská práca je však z môjho pohľadu oveľa pestrejšia a obohacujúcejšia. Čo reportáž, to stretnutie s novými ľuďmi, s novými postrehmi, situáciami, problémami a videniami sveta,“ odpovedala Lenka.

Jej novinárske začiatky sú späté s regionálnou televíziou GTV v Rimavskej Sobote. Je absolventkou Gymnázia I. Kraska.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album Lenky Perželovej