Pochádza z R. Soboty. Zaujala na súťaži krásy v Nemecku + foto

Martina Seitz (za slobodna Szántoová) je rodáčka z Rimavskej Soboty. Ako dvadsaťjedenročná odišla do zahraničia a usadila sa v nemeckom Bavorsku, kde už žije šestnásť rokov spolu so svojím manželom a dcérami Valentínkou (11) a Alessiou (6). A práve tie sa postarali o poriadne prekvapenie. Svoju mamu tajne prihlásili do súťaže krásy Miss Nemecko.

„Už v minulosti som sa zúčastnila na Slovensku niekoľkých súťaží krásy a pracovala som príležitostne v modelingu. Tentokrát to bola súťaž Miss Nemecko, v rámci ktorej boli aj ďalšie kategórie – Mister Nemecko určené pre pánov a potom – Mrs. Nemecko, to bola moja kategória, teda pre dámy. Celoštátne finále sa konalo začiatkom októbra neďaleko Kolína,“ priblížila pre vobraze.sk Martina Seitz.

Dostať sa do finále však vôbec nebolo jednoduché. Do súťaže sa musela kvalifikovať . „Bolo potrebné získať titul Mrs. Bayern, aby som Bavorsko mohla reprezentovať na Miss Nemecko. Podmienkou účasti boli hlavne vek, ja som súťažila v kategórii mamičiek od 28 – 50 rokov.“ Na celoštátnom finále sa predstavilo 25 finalistiek a Martina obsadila piate miesto.

„Rodina aj priatelia ma podporovali a držali mi palce. No najväčšiu radosť mali dcérky, ktoré sa z môjho úspechu neskutočne tešili,“ opísala hrdá mama.

Vďaka dosiahnutému úspechu ju čakajú ďalšie povinnosti. Tým, že sa stala Mrs. Bayern, bude teraz rok Bavorsko reprezentovať na rôznych podujatiach na čo sa, ako skonštatovala, veľmi teší. Zároveň však podotkla, že sa na ďalšie súťaže už nechystá.

I napriek tomu, že žije v Nemecku, na Slovensko a rodné mesto nezanevrela. „Rimavskú Sobotu navštevujem pravidelne tri-štyrikrát do roka. Narodila som sa tam, žije v nej moja rodina a aj priatelia. Mojím obľúbeným miestom je mestská záhrada, kde sa rada poprechádzam s deťmi a tiež zámok Halič neďaleko Lučenca.“ No a keď je doma v Nemecku, predstavuje pre ňu najväčšiu oázu pokoja jej záhrada, o ktorú sa s láskou stará a v ktorej si najlepšie oddýchne.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album: M. Seitz