Erika z Kokavy účinkuje vo videoklipe v hlavnej úlohe. Vydala sa do známej muzikantskej rodiny

Erika Sendrei Kováčová z Kokavy nad Rimavicou účinkuje vo videoklipe rapera P.A.T. (František Farkaš) a Jana Bendiga k piesni Lubni. Je v ňom v centre pozornosti. „Prvýkrát som s nimi spolupracovala na takejto úrovni, ale poznali sme sa už predtým. Ten klip je krásny. Všetko s ním spojené sa mi zdá prirodzené a spontánne. Veľmi sa páči tiež samotná skladba,“ uviedla pre vobraze.sk Erika Sendrei Kováčová (31). Pochádza z Veľkého Krtíša, pred dvomi rokmi sa vydala do známej muzikantskej rodiny. S Vladimírom Sendreiom mladším má dve dcéry. Bola finalistkou súťaže krásy Miss Slovensko 2010 i účastníčkou televíznej šou Hľadá sa supermodelka.

„Raper P.A.T. spolupracoval s kapelou Sendreiovci na novom albume. Navrhol mi účinkovanie v tomto hudobnom klipe. Kontaktoval Jana Bendiga, ktorého si pozval na spoluprácu a zhodli sa na tom obidvaja, že by chceli, aby som v ňom stvárnila hlavnú postavu,“ ozrejmila Erika. Podľa jej slov sa zaujímala o to, prečo padla voľba práve na ňu. „Raper P.A.T. vravel, že mám skúsenosti s kamerou, som prirodzene pekná a netreba ma extrémne líčiť. Nakrúcanie videoklipu prebiehalo v Klenovci, v tamojšej rómskej osade. Nechcela som sa v ňom vydávať za bohatého Vlada, v realite môjho skutočného manžela a nakoniec som ušla s Janom Bendigom,“ priblížila.

Priznala, že aj keď je Rómka, tak po rómsky nevie. Vo videoklipe sa cítila podľa jej slov ako doma, keďže sa v ňom predstavil nielen jej manžel Vladimír Sendrei ml., ale aj svokrovci, teda Vladimír Sendrei starší a jeho manželka Janka. „Mám na klip veľmi dobré ohlasy. Aj ma viac ľudí vďaka nemu spoznáva. Na Youtube má veľa pozretí,“ poznamenala Erika Sendrei Kováčová. Ako dodala, názov piesne znamená v preklade „ľahká žena“ a rómsku osadu v Klenovci navrhol ako miesto nakrúcania jej svokor, pričom raperovi P.A.T. sa tiež pozdávala.

„Premiérovo mi pripadla hlavná úloha v klipe. Bola to nová skúsenosť pre mňa. Spoznala som nových ľudí i život v rómskej osade. Bola som pozitívne prekvapená z toho, ako tam ľudia žijú. Raper P.A.T. vybral na natáčanie dom, ktorý je tradične rómsky zariadený. Emóciu dotváral tiež ruženec, ktorý bol prevesený cez zrkadlo. V minulosti som sa už objavila vo klipoch, ale nie v hlavnej úlohe. Prvýkrát som mala iba pätnásť rokov, bolo to v klipe k piesni, ktorú spieval Lobo. Išlo o súčasť šou Hľadá sa supermodelka,“ uviedla s tým, že určite by si chcela objaviť aj v ďalších hudobných klipoch.

Erika podotkla, že si robí kurz líčenia. „Chcela by som sa venovať vizážistike, a to najradšej v Bratislave,“ doplnila. Pracovala napríklad v školstve, v oblasti gastronómie či v komunitnom centre.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album E. Sendrei Kováčovej

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín“