Erika bola vo finále Miss Slovensko i v televíznej šou

Predstavila sa vo finále súťaže krásy Miss Slovensko. Ešte predtým však bola aj účastníčkou šou Hľadá sa supermodelka. Erika Kováčová je medzičasom dvojnásobnou mamičkou a čoskoro sa stane manželkou Vladimíra Sendreia ml. Pár tvoria už niekoľko rokov. Žijú v Kokave nad Rimavicou. „Veľmi sa mi tam páči. V jej okolí je krásna príroda,“ povedala pre vobraze.sk Kováčová.

Reality šou Hľadá sa supermodelka vysielala TV Joj. „Mám na to veľmi dobré spomienky. Účasť v tomto projekte ma veľmi posilnila. Mám z toho obdobia veľa zážitkov. Spoznala som množstvo známych ľudí, nadviazala nové kontakty, s niektorými dievčatami udržiavam doteraz kontakt. Iba pripomínam, že táto šou bežala v roku 2007. V rámci nej sa nám ako tútorka venovala Simona Krainová,“ uviedla Erika. Ako dodala, účastníčkou šou Hľadá sa supermodelka bola napríklad aj Romana Tabák, ktorá je v súčasnosti poslankyňou Národnej rady SR.

Erika, ktorá pochádza z Veľkého Krtíša, potom prenikla ako osemnásťročná medzi finalistky Miss Slovensko 2010. Keďže išlo o 15. ročník, pozostávala finálová zostava z pätnástich dievčat. „Každopádne už postup do finále bol pre mňa výhrou. Vnímala som to ako poctu. Z času na čas si na to zaspomínam. Pozitívne to hodnotím. Získala som nové skúsenosti. S niektorými dievčatami som stále v kontakte,“ skonštatovala a pokračovala: „Ako prvá Rómka som sa dostala do finále tejto súťaže krásy. Ak dobre viem, tak žiadna iná tam doteraz nebola. Medzi finalistkami Miss Universe SR ale boli aj rómske dievčatá.“

Poznamenala, že bola aj účastníčkou česko-slovenskej rómskej miss. Má za sebou niekoľko módnych prehliadok. „Mám tiež skúsenosti s fotomodelingom. Napríklad v Trenčíne je v jednom obchode moja veľká fotka,“ podotkla Kováčová. Pracovala aj v školstve či v oblasti gastronómie.

V priebehu tohto leta vstúpi do stavu manželského. „Svadbu budeme s Vladom mať 28. augusta v Kokave nad Rimavicou. Sobáš sa uskutoční v rímskokatolíckom kostole,“ avizuje. Vladimír Sendrei ml. je mládežníckym futbalovým trénerom v MŠK Rimavská Sobota. Jeho rodičia sú známi muzikanti. „Zasnúbili sme sa po prvom dieťati. Máme spolu dve dievčatá. Vivien má päť rokov a Carmen dva mesiace. Obidve som priviedla na svet v rimavskosobotskej nemocnici. So starostlivosťou v nej mám tie najlepšie skúsenosti,“ vyjadrila sa Erika Kováčová.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album E. Kováčovej