Volejbalistky Iskry Hnúšťa ovládli súťaž kadetiek a zabezpečili si postup

Volejbalistky VK Iskra Hnúšťa vyhrali druhú triedu oblastnej súťaže kadetiek a vybojovali si postup medzi najlepšie tímy na strednom Slovensku. Hnúšťanky zvíťazili v devätnástich stretnutiach a päťkrát prehrali, nazbierali 56 bodov. „Cieľom družstva pred sezónou bolo vyhrať druhú triedu kadetiek. Ten sme splnili, s čím sme určite spokojní. Nie všetky zápasy nám vyšli tak, ako by sme chceli, najmä po hernej stránke, aj keď sme v nich boli úspešní. Mrzia ma najmä tri prehry v Považskej Bystrici, lebo určite sme mali na to, aby sme tam vyhrali aspoň o jeden zápas viac. Príčiny prehier sú jasné – veľmi nízky počet hráčok v zápasoch v Považskej Bystrici,“ uviedol pre vobraze.sk tréner Iskry Hnúšťa Igor Pasiar. Ako dodal, veril dievčatám v priebehu celej sezóny, že obsadia prvé miesto.

„Rozhodujúce vo vzťahu k tomu, že sme súťaž vyhrali, boli dve výhry v jej úvode doma nad Prievidzou a dve výhry po najlepšom výkone v Prievidzi. Jej hráčky boli našimi najväčšími súperkami. Cením si však všetky víťazstvá, ktoré sme dosiahli a najmä tie posledné, teda doma nad Ružomberkom a v záverečnom kole v Liptovskom Mikuláši. Dievčatá sa zomkli a dokázali, že vedia vyhrávať ťažké zápasy,“ skonštatoval hnúšťanský kouč, ktorému asistovala Miroslava Szőkeová.

Hnúšťanky mali dlho na konte len jednu prehru, ktorú utrpeli v Považskej Bystrici a viezli sa na víťaznej vlne. Po odchode kapitánky Emy Boľfovej na hosťovanie do MŠK Žiar nad Hronom však prehrala Iskra štyri zápasy v sérii. A to doma s Prievidzou a v Považskej Bystrici. „Po jej odchode sme sa zasekli, čím sme umožnili Prievidzi vrátiť sa do hry o postup. Následne sme však uspeli doma proti Ružomberku a náskok sme si už udržali,“ podotkol Igor Pasiar.

V druhej triede kadetiek zápolilo päť kolektívov. „Nebola to ľahká súťaž. Každé družstvo sa chcelo na nás vytiahnuť. Aj tímy Liptovského Mikuláša a Ružomberka sa zlepšovali každým zápasom. Dôležité bolo, že sme ich zdolali vo všetkých vzájomných stretnutiach, čo sa potom odzrkadlilo v konečnej tabuľke,“ vyjadril sa tréner Iskry. Súťaž podľa jeho slov každopádne preverila silu hnúšťanského celku. „Mali sme mladý kolektív. Tvorili ho aj vekom mladšie žiačky (Hrušková, Hrivnáková, Kasáčová, Zboinská), ktoré sa postupne zlepšovali. Rozhodne nám však pomohla minulá sezóna, v ktorej sme sa prakticky zoznamovali a postupnými krokmi sme to teraz dotiahli až k postupu.“

Zdôraznil, že líderkou tímu bola práve spomínaná Boľfová. „Ťahala družstvo za víťazstvami. V ťažkých chvíľach zápasov však dokázala potiahnuť družstvo aj Tamara Vrábľová, ktorá je už vyhratejšou hráčkou. Svojimi výkonmi za nimi určite nezaostávala najmladšia hráčka Nela Hrušková, ktorá je použiteľná na viacerých postoch. K nim sa postupne pridávali všetky hráčky, za čo im patrí veľká vďaka. Blokárka Lucia Brndiarová napríklad zaujala aj reprezentačných trénerov.“

Iskra bojovala o postup do prvej triedy už vlani, ale v baráži nestačila na Krupinčanky. „Bola to škoda, že sme vlani nepostúpili do prvej triedy. Určite by sme v nej boli tento rok silnejší,“ povedal Pasiar.

Hnúšťa si vybojovala právo účasti v prvej triede kadetiek. Bude v nej však účinkovať? „Toto je momentálne veľmi ťažká otázka. Jednoznačne sme chceli vyhrať súťaž a zabezpečiť si postup, čo sa nám podarilo. Určite máme v pláne hrať prvú triedu kadetiek. Všetko bude záležať na hráčkach, ako sa nám vyjadria. Majú na to dva týždne a podľa toho budeme skladať kádre do ďalšej sezóny,“ odvetil kouč Iskry.

Na prvenstve VK Iskra Hnúšťa v druhej triede sa podieľali hráčky: Boľfová, Sýkorová, Vrábľová, Brndiarová, Muránska, Hrušková, Z. Parobeková, Boldišová, Hrivnáková, Kasáčová, Bartová i Zboinská.

Zdroj: vobraze.sk, foto: vobraze.sk, FB I. Pasiara a A. Poláková