Václavik zakotvil v Poľsku

Rastislav Václavik (uprostred) v drese poľského klubu

Rastislav Václavik zamieril z MFK Tatran Liptovský Mikuláš do Poľska. Dvadsaťšesťročný futbalista z Bakty, rimavskosobotskej mestskej časti, si prvýkrát vyskúša legionársky chlebík. Bude hájiť farby klubu Sandecja Nowy Sacz. „Podpísal som zmluvu na jeden rok s ročnou opciou. Je v nej zahrnuté jej automatické predĺženie v prípade postupu. Dohodli sme sa tak, aby to bolo výhodné pre obidve strany. V novej sezóne bude mužstvo pôsobiť v tretej najvyššej súťaži. Nowy Sacz dlhodobo účinkoval v druhej najvyššej lige, ale v uplynulej sezóne z nej vypadol. Teraz má postupové ciele,“ povedal pre vobraze.sk stredný záložník Rastislav Václavik. Ako podotkol, klub čoskoro otvorí nový moderný štadión. „Určite naň bude chodiť veľa divákov. Je pre mňa výzvou pôsobiť v zahraničí, presadiť sa tam a posúvať sa už len vyššie,“ dodal.

Pochvaľuje si prvé dojmy z nového prostredia. „Sú skvelé. Starostlivosť o hráčov je na vysokej úrovni. Všetko mám zabezpečené, nebol som na to veľmi zvyknutý. Už je len na mne, ako s týmito podmienkami naložím. Zo všetkého som veľmi milo prekvapený. Zároveň verím, že sa nám podarí naplniť ciele, ktoré klub má,“ priblížil Václavik. Netají, že si finančne polepší. „Nedá sa to, bohužiaľ, porovnať s podmienkami, za akých som hral na Slovensku,“ doplnil. Podľa jeho slov zvažovali s jeho manažérom rôzne možnosti, ale táto ponuka vyzerala najlepšie. „A to či už z hľadiska ambícií klubu, ale aj z hľadiska mojej pozície v mužstve. V Sandecja Nowy Sacz mali o mne dosť veľa informácií. Počítajú so mnou na poste defenzívneho záložníka.“

Vo Fortuna lige odohral Rastislav Václavík za Liptovský Mikuláš dve sezóny a strelil v nej šesť gólov. S Liptákmi do prvej ligy postúpil a v uplynulom ročníku aj zostúpil. V drese Sandecja Nowy Sacz už odohral prvý prípravný zápas. „Paradoxne bol naším súperom Liptovský Mikuláš. Pocity mám dobré. Odohral som prvý polčas. Každý z nášho mužstva nastúpil na 45 minút. Spoluhráči ma prijali dobre. Je medzi nimi aj Slovák Denis Potoma. Bývame blízko seba, takže mi vie pomôcť s čímkoľvek,“ uviedol bývalý mládežnícky reprezentant.

S futbalom začínal v ŠK Tempus Rimavská Sobota. Sedem rokov strávil Václavik v MŠK Žilina, kde aj naskočil v druhej lige do seniorskej kategórie. Medzi jeho hráčske zastávky patrí tiež MŠK Rimavská Sobota.


Zdroj: vobraze.sk, foto: album R. Václavika, FB MFK Tatran L. Mikuláš