Václavik dal vo Fortuna lige gól Žiline. Hral s kapitánskou páskou

Rastislav Václavik

Rastislav Václavik strelil štvrtý gól vo Fortuna lige. Hráč MFK Tatran Liptovský Mikuláš skóroval v sobotňajšom stretnutí jedenásteho kola na trávniku Žiliny. Brankára domácich Belka prekonal v 88. minúte, čím uzavrel strelecký účet duelu. Hráči MŠK Žilina vyhrali nad Liptovským Mikulášom 4:2. „Som rád, že som dal gól. Ale škoda, že nemal koniec koncov žiadnu váhu. Vždy som si však želal skórovať na žilinskom štadióne. Bol to super pocit, že som tam dal ligový gól. Bohužiaľ, že to bolo práve proti Žiline,“ povedal pre vobraze.sk dvadsaťpäťročný Rastislav Václavik. Vo vnútri šestnástky obišiel protihráča a cez ďalšieho obrancu zakončoval k vzdialenejšej žrdi. „Pekne mi to tam padlo. Tréner Jozef Kostelník nám prízvukuje, aby sme triafali spodné rohy. Tak som to uložil placírkou k žrdi a brankár nemal šancu,“ opísal gólový moment. Liptákov viedol z pozície kapitána mužstva. Ako podotkol, túto funkciu už pár zápasov zastáva dočasne.

Bývalý mládežnícky reprezentant pochádza z Bakty. Kariéru začínal v ŠK Tempus Rimavská Sobota, odkiaľ zamieril do MŠK Žilina, kde strávil sedem rokov. V meste pod Dubňom naskočil tiež do seniorskej kategórie, hrával tam druhú ligu. V najvyššej súťaži ale príležitosť nedostal. „Jasné, že ma to mrzí. Ešte som však vtedy asi nebol pripravený na prvoligový futbal. Možno som dospel do takého štádia až teraz,“ uviedol defenzívne ladený stredný záložník. V aktuálnom ročníku Fortuna ligy skóroval druhýkrát. V domácom stretnutí druhého kola premenil proti MFK Zemplín Michalovce pokutový kop. Vlani dal v najvyššej súťaži dva góly, ten premiérový medzi slovenskou elitou vsietil rovnako z penalty.

MFK Tatran uzatvára so štyrmi bodmi tabuľku prvej ligy. „Tá naša pozícia nie je vôbec dobrá. Máme málo bodov a na konte žiadnu výhru. Strácame body v zápasoch, v ktorých potrebujeme bodovať. Výkony sú pritom fajn, ale čo z toho,“ povzdychol si Václavik.

Futbalista z rimavskosobotskej mestskej časti sa cíti podľa jeho slov dobre na ihrisku. „Verím si, môžem si toho viac a viac na ňom dovoliť. Myslím si, že podávam dobré výkony. Dostávam sa aj do šancí. Baví ma futbal, lenže horšie je, že ako tím nemáme výsledky,“ skonštatoval Rastislav, ktorý si obliekal aj dres MŠK Rimavská Sobota.

Minulý týždeň rozvlnil Rastislav Václavik dvakrát sieť v zápase Slovnaft Cupu na pôde šiestoligového FK 09 Bacúch. Liptáci tam dominovali a triumfovali 11:0. „Na konci zápasu som ešte zahodil veľkú šancu. Mohol z toho byť hetrik, ale chytil mi to brankár. Radšej som však, že som následne cez víkend dal ligový gól, ako upraviť výsledok na 12:0,“ poznamenal.

Rastislav Václavik

Zdroj: vobraze.sk, foto: album R. Václavika, FB MŠK Žilina