Taekwondista Kuvik z R. Soboty má zlato z republikového šampionátu

Tomáš Kuvik (Falcon Taekwondo klub Rimavská Sobota) si priniesol zlatú medailu z majstrovstiev Slovenska. Získal ju v športovom zápase medzi juniormi. Predstavil sa vo váhe do 73 kg. Dejiskom republikového šampionátu taekwondistov boli v decembri Košice. „Teší ma, že som získal titul, bola to moja rozlúčka s juniorskou kategóriou. Na predchádzajúcich majstrovstvách Slovenska som skončil tretí. V dueli o zlato som teraz ľahko zdolal súpera z Košíc. Prvé kolo som vyhral a v druhom som zvíťazil pred časovým limitom na technickú prevahu. Mal som len tohto jedného súpera,“ povedal pre vobraze.sk sedemnásťročný Tomáš Kuvik. Ako dodal, zlato získal z rimavskosobotských zástupcov v zápase medzi juniormi aj Roland Bial (do 68 kg).

Tomáš Kuvik z Rimavskej Soboty zažil atmosféru vrcholných podujatí. V roku 2022 sa predstavil na svetovom šampionáte juniorov v Sofii a rok predtým zápolil na majstrovstvách Európy juniorov. Tie sa konali v Sarajeve. „Vlani som nebol na veľkom šampionáte, čo bolo pre mňa trochu sklamanie. Do zbierky mi však pribudli medaily z menších turnajov vo farbách klubu,“ skonštatoval študent rimavskosobotského gymnázia I. Kraska. Na M – SR v Košiciach skončil v poomsae medzi juniormi druhý. Ako doplnil, od tohto roka bude súťažiť v seniorskej kategórii. „Je to zase pre mňa nová výzva. Čakajú ma ťažšie duely a viac súperov. Aby som uspel, budem musieť podávať veľmi dobré výkony. Taekwondo ma naďalej baví, budem sa aj v ďalšom období takisto venovať súborným cvičeniam – poomsae,“ priblížil Kuvik.

Vydal sa zároveň na rozhodcovskú dráhu. „Rozhodcom som sa stal v minulom roku. Pridal som sa k staršiemu bratovi, ktorý sa rovnako venuje rozhodcovskej činnosti. Trochu si viem takto aj privyrobiť. Rozhodoval som už športové zápasy i súborné cvičenia. Ťažšiu úlohu má rozhodca v zápasoch. Každopádne však súťaženie v taekwonde považujem za atraktívnejšie než rozhodovanie,“ povedal Tomáš Kuvik.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album T. Kuvika