Starší dorastenci MŠK R. Sobota zimujú na štvrtom mieste. Trinástka figuruje na šiestej priečke

starší dorastenci MŠK R. Sobota

Starší dorastenci MŠK Rimavská Sobota sa nachádzajú po jesennej časti stredoslovenskej tretej ligy na štvrtej priečke. Zverenci kouča Róberta Wereszkého nazbierali 23 bodov (sedem víťazstiev, dve remízy a štyri prehry). Soboťania sú nováčikom tejto súťaže. Mladší dorastenci v nej zimujú so 14 bodmi (štyri výhry, dve remízy a sedem prehier) na jedenástej priečke zo štrnástich celkov. Kormidelníkom mužstva je Štefan Vámoš.

„Tretia liga dorastencov je jednoznačne lepšia súťaž než štvrtá. Pomohlo nám to aj pritiahnuť hráčov do mladšieho dorastu, sedemnástku sme nanovo poskladali. Som spokojný s prácou obidvoch trénerov dorasteneckých mužstiev. Chceme vyskúšať niečo nové a posilniť kategóriu U19 o hráčov zo zahraničia. Na skúšku prídu mladí Brazílčania. Budú to futbalisti, ktorí budú zároveň zapojení do tréningového procesu áčka. Nebudú drahší ako hráči z Revúcej či Fiľakova. Budú mať zabezpečené iba jedlo. Uvidíme, či oživia devätnástku,“ povedal pre vobraze.sk konateľ MŠK Rimavská Sobota Ondrej Václavik.

Žiaci MŠK R. Sobota účinkujú v prvej lige Stred. Mladí hráči v kategórii U15 uzatvárajú tabuľku, figurujú na poslednom trinástom mieste. Zverenci lodivoda Mareka Valkučáka prehrali všetkých dvanásť zápasov, pričom nedokázali ani raz skórovať a inkasovali 84 gólov. Na jar sa mužstvo predstaví v skupine o umiestnenie na 5. až 13. priečke. „Nemôžem byť nespokojný, lebo viem, že v mužstve chýba hráčsky potenciál. Nenašli sme v okolí nadpriemerných, respektíve rozdielových hráčov pre túto kategóriu. Pokúsime sa však mužstvo posilniť, máme vytypovaných hráčov z Fiľakova a Revúcej. Neviem ale povedať, či sa nám ich podarí získať,“ uviedol Václavik.

V kategórii U14 sa rimavskosobotský mančaft nachádza na jedenástom mieste. Kolektív pod taktovkou trénera Petra Petrána nazbieral sedem bodov (jedna výhra, štyri remízy, sedem prehier).
Rimavskosobotský tím v kategórii U13 zimuje na šiestom mieste. Zverenci kormidelníka Jozefa Danka získali 21 bodov (sedem víťazstiev, päť prehier). „Príjemne ma prekvapila svojím účinkovaním naša trinástka. Jej hráči urobili výrazný pokrok. Možno je to aj vďaka novej trénerskej krvi. Pred touto sezónou prebral mužstvo Jozef Danko z Poltára, ktorý predtým v našom klube nepôsobil. Priniesol niečo nové a mužstvo oživil,“ skonštatoval konateľ MŠK R. Sobota.

Rimavskosobotskej dvanástke, ktorú má pod palcom tréner Marián Kudlík, patrí deviata priečka. Soboťania si pripísali na konto 12 bodov (štyri výhry, osem prehier).

MŠK má aj druholigové mužstvo starších žiačok, no aj viaceré tímy chlapcov v prípravke. „Odchádza z klubu tréner Erik Ľupták, ktorý viedol prípravku v kategórii U10. Splnil očakávania, ktoré sme do neho vkladali a za odvedenú prácu by som sa mu chcel aj touto formou poďakovať. Jeho nástupcom sa stane Hugo Ciprus,“ uviedol Ondrej Václavik.

Mužstvo MŠK R. Sobota v kategórii U13 účinkuje aj v hale

Zdroj: vobraze.sk, foto: album O. Václavika