Soboťanka Megelová a Horváthová z Chrámca žiarili na majstrovstvách Slovenska v plávaní

Stela Megelová

Počínala si výborne. Talentovaná plavkyňa Stela Megelová (14) z Rimavskej Soboty žiarila na majstrovstvách Slovenska open a juniorov v krátkom bazéne. Získala na nich jedenásť zlatých, dve strieborné a jednu bronzovú medailu. Vyčnievala v tomto smere nad ostatnými. Z toho dva cenné kovy si vybojovala v kategórii žien, a to vrátane triumfu v pretekoch na 800 metrov voľným spôsobom. Mládežnícka reprezentantka, ktorá háji farby ŠK Flipper Brezno, vytvorila päť národných rekordov v kategórii štrnásťročných. O rekordné zápisy sa Megelová postarala v disciplínach 100 m polohové preteky (1:03,83 min), 200 m polohové preteky (2:16,54 min), 50 m prsia (32,88 s), 100 m prsia (1:10,13 min) a 800 m voľný spôsob (8:55,55 min). Vekom je mladšou juniorkou. Republikový šampionát sa konal v decembri v Šamoríne, zápolenia prebiehali v 25 – metrovom bazéne.

Stela Megelová si vybojovala v minulom roku na Európskom olympijskom festivale mládeže v slovinskom Maribore bronz. Ukoristila si ho v polohových pretekoch na 200 metrov. Predstavila sa však aj na majstrovstvách sveta i európskom šampionáte junioriek.

Desať medailí si vyplávala na decembrových majstrovstvách Slovenska open a junioriek nadaná Terézia Horváthová z Chrámca. Šestnásťročná tínedžerka z juhu Rimavskosobotského okresu si priniesla zo Šamorína štyri zlaté, tri strieborné a rovnako tri bronzové medaily. Z toho tri kovy získala v kategórii žien. Navyše, v pretekoch na 200 metrov znak vytvorila členka ŠKP Košice slovenský juniorský rekord (2:11,99 min). Vekom spadá do kategórie starších junioriek. Horváthová štartovala v minulom roku na majstrovstvách sveta i Európy junioriek.

Terézia Horváthová

Zdroj: vobraze.sk, swimmsvk.sk, foto: FB Slovenskej plaveckej federácie