Rimavskosobotská bedmintonistka Orosová kraľovala vo štvorhre a vo dvojhre brala striebro

Petra Orosová (vpravo) a Terézia Sopková

Do zbierky talentovanej bedmintonistky Petry Orosovej (BK Rimavská Sobota) pribudla zlatá i strieborná medaila. Na áčkovom turnaji Grand Prix do 13 rokov včera triumfovala vo štvorhre a vo dvojhre obsadila druhé miesto. Mladšie žiačky a žiaci zvádzali súboje v Ilave.

Po boku Orosovej hrala vo štvorhre Terézia Sopková (BC Prešov) a išlo im to na kurte výborne. Boli nasadenými dvojkami. Tri zápasy vyhrali bez straty setu.

Vo finále narazili na najvyššie nasadený pár Bajdichová/Chomisteková (SP Dolný Kubín) a po veľkom boji si poradili aj s ním. Orosová so Sopkovou pokorili Dolnokubínčanky 2:1 na sety, pričom v rozhodujúcom dejstve zvíťazili 21:18 a mohli sa tak radovať z prvenstva na podujatí.

Vo dvojhre bola Petra Orosová nasadenou štvorkou. Prvým dvom súperkám nedala šancu a suverénne ich zdolala. Následne nezaváhala ani vo štvrťfinále, v ktorom rovnako nestratila set. Rimavskosobotská bedmintonistka pokorila v semifinále nasadenú jednotku Chomistekovú (Dolný Kubín) 2:0. Vo finále sa stretla Orosová s Bajdichovou (Dolný Kubín) a nasadenej trojke podľahla 0:2. Znamenalo to pre ňu kov strieborného lesku.

Zdroj: vobraze.sk, foto: FB BK R. Sobota