R. Sobota zvíťazila vo Fiľakove

ilustračné foto z domáceho zápasu hráčov MŠK

Rimavskosobotskí futbalisti zabodovali vo Fiľakove naplno. Gemerčania zdolali v pätnástom kole tretej ligy Východ hráčov FTC 2:1 a zaznamenali druhú výhru na ihriskách súperov. Priebežne piaty tím v tabuľke hostil v poslednom jesennom kole druhý. Soboťania získali vonku celkovo deväť bodov (dve víťazstvá, tri remízy, dve prehry).

Rimavská Sobota sa ujala vedenia v 10. min. Fiľakovského brankára Páriša prekonal David Jackuliak, aj keď v zápise o stretnutí figuruje meno Sodiq Aremu. Pre dvadsaťročného ružomberského hráča to bol štvrtý zásah v drese MŠK. Na rozdiel dvoch gólov zvýšil v 30. min tridsaťšesťročný Csaba Juhász. Ten skóroval na jeseň druhýkrát v treťoligovej súťaži, pričom v pohári strelil rovnako dva góly. Počas absencie Petra Petrána v zostave Gemerčanov nastupuje Juhász s kapitánskou páskou. Na 1:2 znížil v 35. min Raham Mbong Ajebe Metuk a vrátil domácich do hry.

Po zmene strán sa však už stav nezmenil. Soboťania doviedli zápas, ktorý sa hral na ťažkom teréne, do víťazného konca. Dohrávali pritom bez vylúčeného striedajúceho Bozhidara Krsticha, ktorý uvidel v 78. min červenú kartu. Patrí medzi tých hráčov R. Soboty, ktorí pôsobili vo Fiľakove (Hugo Ciprus, Lukáš Lupták i spomínaný Krstich). Viacerí hráči FTC zas hájili v minulosti farby MŠK (brankár Niko Páriš, Máté Köböl, Richard Nemergut, Marko Püšpöky či Dominik Iboš).

Kouč Soboťanov Eugen Bari, ktorý je z Fiľakova, mal na striedavý štart k dispozícii troch hráčov z kádra prvoligového MFK Ružomberok – brankár Dominik Ťapaj, Jakub Luka a David Jackuliak.

FTC Fiľakovo – MŠK Rimavská Sobota 1:2 (1:2)
Zostava R. Soboty: Ťapaj – Radauel Kaua, Ciprus, Luka, Oluwaseun Japhet – Juhász, Krištof, Gembický, Jackuliak, Oláh (74. Krstich) – Aremu (87. Lupták).

Futbalisti MŠK Rimavská Sobota nazbierali na jeseň 30 bodov (deväť výhier, tri remízy, dve prehry so skóre 27:12) a nachádzajú sa na druhom mieste.

Csaba Juhász (v bielom) strelil víťazný gól vo Fiľakove

Zdroj: vobraze.sk