Oláh odišiel z R. Soboty do Lučenca

Krídelník Kevin Oláh si v jarnej časti tretej ligy Východ nezahrá v drese MŠK Rimavská Sobota. Klub z Gemera ho uvoľnil na polročné hosťovanie do MŠK Novohrad Lučenec. „Zimnú prípravu som začal v R. Sobote, kde som aj naskočil do kolotoča prípravných zápasov. Oslovil ma počas nej tréner a teraz už aj funkcionár MŠK Novohrad Lučenec Tomáš Boháčik, s ktorým som sa dohodol na dobrých podmienkach. Zvážil som však aj okolnosti ďalšieho pôsobenia v R. Sobote. Zavážilo tiež to dochádzanie, ktoré bolo pre mňa časovo namáhavé, chodil som pozde domov. Prikývol som tak Lučencu a minulý týždeň v piatok som sa zapojil do tréningového procesu v centre Novohradu. Ozvali sa mi však aj iné kluby,“ povedal pre vobraze.sk dvadsaťdvaročný Kevin Oláh.

V prvej polovici aktuálneho ročníka rozvlnil sieť dvakrát. „Dosť veľa som toho odohral na jeseň, ale v zime prišli do kádra R. Soboty ďalší hráči z prvoligového Ružomberka na hosťovanie. Navyše, v zostave rimavskosobotského mužstva budú okrem toho naďalej nastupovať na striedavý štart hráči z Ružomberka. Nevidel som tak veľkú šancu hrávať pravidelne. Tréner Eugen Bari mi vravel, že mám zostať a vydržať, že mi bude dávať príležitosť. Ale aj on má ťažkú úlohu, keďže hráči z Ružomberka musia hrať,“ uviedol Oláh. V Lučenci by mal byť viac vyťažený v zápasoch.

Do R. Soboty prišiel z centra Novohradu pred jarnou časťou sezóny 2021/2022 na hosťovanie. Šiestimi gólmi prispel k tomu, že si Gemerčania zabezpečili účasť v tretej lige Východ. Oživil ofenzívu rimavskosobotského mančaftu, ktorý mal za sebou nevydarenú jeseň v tretej lige Stred. „Tá jarná časť bola super,“ zdôraznil Oláh. V lete sa potom jeho hosťovanie zmenilo na prestup. V ročníku 2022/2023 dal vo farbách Gemerčanov päť gólov. „Na pôsobenie v R. Sobote budem spomínať veľmi dobre. Chlapcom držím palce. Pevne dúfam, že to svoje ťaženie dovedú do druhej ligy. Čo sa mňa týka, uvidíme, aká bude situácia v lete, keďže do Lučenca odchádzam len na hosťovanie,“ vyjadril sa Kevin Oláh.

Rimavskosobotský tím zimuje v tretej lige na druhom mieste, kým Lučenčania figurujú na ôsmom. „Sústredím sa teraz na to, aby som gólmi, asistenciami či dobrou hrou pomohol Lučencu. Som Lučenčan, bývam tam,“ poznamenal rýchlonohý futbalista.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album K. Oláha, MŠK Novohrad Lučenec

Projekt sa mohol zrealizovať vďaka finančnej podpore Fondu na podporu kultúry národnostných menšín FNMK.