Má titul so Slovanom. Poltárčan Uhlár sa vrátil na trávnik

Do kádra treťoligového TJ Baník Kalinovo pribudol Ľuboš Uhlár. Devätnásťročný Poltárčan sa včera vrátil do súťažného kolotoča po zdravotných problémoch. Premiéru vo farbách Baníka absolvoval v zápase druhého kola na pôde MFK Žarnovica, ktorý odohral celý. Prispel k výhre 1:0. „Bol to dobrý pocit znovu hrať po takom dlhom čase,“ uviedol pre vobraze.sk Ľuboš Uhlár.

Ten prišiel do Kalinova na hosťovanie z ŠK Slovan Bratislava. V drese belasých účinkoval v prvej dorasteneckej lige. Zahral si tiež v reprezentačných mužstvách do 15, 16 i 17 rokov. So Slovanom získal titul v kategórii U16. Jeho futbalovú kariéru, ktorá sa vyvíjala sľubne, však pribrzdili zdravotné problémy s pravým kolenom. V seniorskej kategórii len začína.

„Mám za sebou dve plastiky predného krížneho väzu. Idem študovať na vysokú školu do Banskej Bystrice, chcel som zároveň niekde hrať aspoň tretiu ligu a rozhodol som sa pre Kalinovo,“ ozrejmil Uhlár. Ako dodal, letnú prípravu odštartoval s rezervou Slovana Bratislava.

„Keď som bol doma, trénoval som s Kalinovčanmi. Odohral som za nich aj prípravný zápas. Chalanov v tíme poznám. Cítim pri niektorých veciach stále to koleno. Uvidím, čo mi zdravie dovolí, veď som v predchádzajúcich dvoch sezónach nehral. Fyzicky som na tom už lepšie. Snažil som sa opäť získať aj herné návyky. Chcel by som Baníku Kalinovo pomôcť,“ povedal mladý stopér.

Uhlár začínal s futbalom v TJ Sklotatran Poltár, odkiaľ si to namieril do Jupie FŠ Mareka Hamšíka a jeho ďalšou zastávkou bol spomínaný bratislavský Slovan. Pôsobil tam od leta 2017.

Pred aktuálnou sezónou išiel do Kalinova na hosťovanie sedemnásťročný brankár Patrik Jonáš, ktorého materským klubom je MŠK Rimavská Sobota. Jonáš predtým hosťoval v Jupie FŠ Mareka Hamšíka, MFK Dukla Banská Bystrica a naposledy v Poprade. Koučom Kalinova je Csaba Csányi, bývalý hráč i tréner Rimavskej Soboty.

Zdroj: vobraze.sk, foto: archív Ľ. Uhlára