Klenovský bedmintonista Fotta získal zlato i striebro. Fodorová kraľovala vo dvojhre

Dvaja zástupcovia bedmintonového oddielu Družstevník Klenovec to výborne roztočili na áčkovom turnaji Grand Prix v Dolnom Kubíne. Vo vekovej kategórii do 15 rokov predviedli v sobotu svoj talent i herné schopnosti Jakub Fotta a Laura Fodorová. Fotta si ukoristil zlato v mixe a vo dvojhre si prevzal striebro. Fodorová kraľovala vo dvojhre.

Laura Fodorová bola v singli nasadenou jednotkou a na Orave to aj potvrdila. V piatich dueloch stratila len jeden set. Štyri zápasy vyhrala suverénnym spôsobom, súperkám nedala žiadnu šancu. Vo finále potom Fodorová pokorila nasadenú trojku Šarlayovú (BKR Púchov) 2:1 na sety. Tento súboj preveril jej herný kumšt, no Klenovčanka ho zvládla, pričom v rozhodujúcom dejstve zvíťazila 21:16.

V mixe bol najvyššie nasadeným párom Jakub Fotta/Adriána Chylová (Družstevník Klenovec, SP Dolný Kubín). Prvé dva zápasy hladko vyhrali. Vo štvrťfinále zvládli trojsetový duel, v treťom sete zvíťazili 21:17. V semifinále i vo finále zdolali Fotta a Chylová svojich súperov zhodne 2:0 a ovládli tak turnaj. V zápase o zlato porazili druhú najvyššie nasadenú dvojicu Koščák/Skorkovská (CEVA Trenčín, BKR Púchov).

Jakub Fotta prešiel vo dvojhre cez štyroch súperov, lenže vo finále našiel premožiteľa. Klenovskému bedmintonistovi patrila pozícia nasadenej jednotky. Dva zápasy presvedčilo zvládol, ale vo štvrťfinále i v semifinále to mal ťažšie a súperov zdolal 2:1. Nepripustil však v koncovkách tretích setov drámu. Fotta narazil v stretnutí o zlato na nasadenú dvojku Sokola (Lokomotíva Košice) a podľahol mu 0:2.

Zdroj: vobraze.sk, foto: M. Fodorová a E. Fottová