Kalmár sa vrátil do MŠK R. Sobota

Dávid Kalmár v drese Zvolena (s loptou)

Do kádra treťoligového MŠK Rimavská Sobota pribudla staronová tvár. Na hosťovanie z MFK Zvolen prišiel stredný záložník Dávid Kalmár, ktorý je rimavskosobotským odchovancom. Minulý mesiac oslavoval so Zvolenčanmi postup do druhej ligy. „Dohodli sme sa s trénermi vo Zvolene, že bude pre mňa najlepšie, keby som sa išiel niekam rozohrať. V jarnej časti som toho po návrate na trávniky veľa neodohral, mal som malú minutáž. Predtým som rok nehral pre zranenie, podstúpil som plastiku predného krížneho väzu v pravom kolene. Do prípravy zvolenského mužstva by som sa mal zapojiť v zime,“ povedal pre vobraze.sk dvadsaťdeväťročný Dávid Kalmár.

Podľa jeho slov mal viac ponúk. „Kontaktovali ma napríklad všetky treťoligové kluby z juhu Banskobystrického kraja. Rozhodol som sa však pre pôsobenie v R. Sobote. Predsa len takto som doma a R. Sobota je R. Sobota. Rád jej pomôžem, ak budem vedieť. Kluby sa tiež dohodli na mojom hosťovaní,“ uviedol Kalmár. Z MŠK prestúpil v lete 2022 do Zvolena, ktorý vtedy účinkoval v štvrtej lige. „Odišiel som vtedy, lebo som nechcel dochádzať z Banskej Bystrice, kde pracujem. Z tohto pohľadu je teda môj návrat do MŠK paradoxom. Ako však hovorím, potrebujem sa niekde rozohrať. A keď to má byť iný klub ako Zvolen, tak mojou voľbou bola R. Sobota,“ priblížil digitálny koordinátor na Súkromnej základnej škole na Mládežníckej ulici v B. Bystrici.

Soboťania sa pod vedením trénera Volodymyra Vasylyeva pripravujú na novú sezónu od prvého júla. „Moje prvé pocity sú dobré. S viacerými chalanmi v mužstve sa poznám. Jeho stálicami sú hráči ako Peter Petrán, Matej Vargic či Csaba Juhász, ale poznám sa aj s ďalšími. Veľmi dobre sa poznám aj s vedením klubu,“ vyjadril sa Dávid Kalmár. V úvodnom prípravnom zápase Gemerčania prehrali v sobotu v Lučenci 0:3. „Myslím si, že ten výsledok nič nehovorí o tom, ako to bude vyzerať v súťaži. Zápas nám ukázal, na čom potrebujeme pracovať. Som zvedavý, v akom zložení k nám pricestuje najbližšiu sobotu Zvolen,“ uviedol odchovanec MŠK R. Sobota. Jeho hráčskymi zastávkami boli aj Fiľakovo a Hajnáčka, no pôsobil tiež v nižšej súťaži v Rakúsku.

Kalmár netají, že ho láka druhá liga. „Chcel by som si ju zahrať v tejto sezóne. Uvidíme, či sa mi to podarí,“ podotkol. Zvolenský mančaft si zabezpečil prvenstvo v tretej lige Západ v predposlednom kole. „Postup sme si užili na domácej pôde, všetko bolo v našich rukách, keďže nám ostávalo „už len“ poraziť poslednú Dubnicu. To sme aj dokázali a zvíťazili sme doma 5:0. Oslava titulu na domácej pôde s fanúšikmi tak mohla začať. Najskôr sme to oslávili na ihrisku a takisto aj mimo neho, ako sa patrí. Bola to dlhá a zábavná noc, na ktorú budem určite rád spomínať,“ priblížil.

Futbalisti MŠK R. Sobota sa v prvom kole Slovnaft Cupu predstavia v Jesenskom, tento duel by sa mal hrať v stredu 7. augusta, teda krátko po štarte novej sezóny tretej ligy Východ.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album D. Kalmára