Fitneska Poprocká z Revúcej získala na svetovom šampionáte v Španielsku bronz

Fitneska Natália Poprocká z Revúcej vybojovala na majstrovstvách sveta bronzovú medailu. V Santa Susanne ju získala v disciplíne wellness fitnes. Na medailové pozície prenikla v juniorskej kategórii (od 21 do 23 rokov nad 163 cm). Rozšírila tak svoju medailovú zbierku z vrcholných podujatí. Z titulu sa v Španielsku tešila Nemka Lena Kainová, striebro si ukoristila Kaja Wyszynská z Poľska. Dvadsaťdvaročná Poprocká (KO Magnezit Revúca) súťažila tiež v kategórii žien do 168 cm, v ktorej jej cenný kov tesne unikol a obsadila nepopulárnu štvrtú priečku.

V októbri zvíťazila Natália Poprocká na podujatí Different Cup v Trebišove, kde sa predstavila v kategórii žien open. Následne triumfovala na Grand Prix Slovakia v Piešťanoch. Najprv kraľovala v kategórii žien open a potom aj medzi juniorkami. Súťaž Grand Prix Slovakia bola nominačnou na svetový šampionát.

Poprocká zažiarila pred rokom na majstrovstvách sveta v meste Yeongju (Južná Kórea), kde dominovala v disciplíne wellness fitnes žien (do 168 cm), ale triumfovala tiež medzi juniorkami (nad 163 cm) a zároveň sa stala absolútnou víťazkou medzi juniorkami.

Premiérovo pritom získala Natália Poprocká titul majsterky sveta v roku 2021, keď v Santa Susanne triumfovala v disciplíne wellness fitnes junioriek (open – do 20 rokov). Predtým dosiahla výrazné úspechy na medzinárodnej scéne v bodyfitnes.Zdroj: vobraze.sk, ifbb.com, foto: Facebook SAFKST