Fitneska Poprocká z Revúcej dominovala na podujatiach Different Cup a Grand Prix Slovakia

Fitneska Natália Poprocká z Revúcej sa vezie na víťaznej vlne. Na októbrových súťažiach ukázala dobrú formu a vybojovala si v disciplíne wellness fitnes tri prvenstvá. Najprv dvadsaťdvaročná Poprocká (KO Magnezit Revúca) kraľovala na podujatí Different Cup v Trebišove, kde sa predstavila v kategórii žien open. Následne dominovala na Grand Prix Slovakia v Piešťanoch. Natália Poprocká v sobotu 14. októbra ovládla kategóriu žien open a o deň neskôr zvíťazila medzi juniorkami. Bola to nominačná súťaž na svetový šampionát v Santa Susanne (od 31. október do 6.novembra). Vykročila rázne za účasťou na ňom, ktorú si zabezpečila. V jarnej časti sezóny nesúťažila.

Natália Poprocká zažiarila pred rokom na majstrovstvách sveta v meste Yeongju (Južná Kórea), kde dominovala v disciplíne wellness fitnes žien (do 168 cm), ale triumfovala tiež medzi juniorkami (nad 163 cm) a zároveň sa stala absolútnou víťazkou medzi juniorkami.

Premiérovo pritom získala Poprocká titul majsterky sveta v roku 2021, keď v Santa Susanne triumfovala v disciplíne wellness fitnes junioriek (open – do 20 rokov). Predtým dosiahla výrazné úspechy na medzinárodnej scéne v bodyfitnes.

Rimavskosobotská fitneska Viktória Gémešiová sa nepredstaví na majstrovstvách sveta v Španielsku. Na Grand Prix v Piešťanoch obsadila druhé miesto (artistic fitnes žien open) a tretie miesto (bikiny fitnes žien nad 169 cm).

Zdroj: vobraze.sk, foto: Facebook SAFKST