Rim. Sobota vyhrala v Košiciach

Sebastián Gembický prispel k víťazstvu R. Soboty v Košiciach

Rimavskosobotskí futbalisti zvíťazili vonku prvýkrát v prebiehajúcom ročníku tretej ligy Východ. Podarilo sa im to na šiesty pokus. Gemerčania zabodovali naplno na trávniku Slávie TU Košice, kde zdolali domácich 3:1. Otočili priebeh duelu, ktorý sa nevyvíjal pre nich priaznivo. Súťaž pokračuje tento víkend zápasmi trinásteho kola.

Úvodný gól stretnutia dali Košičania. V 19. min sa zapísal do streleckej listiny Sidath Sow. Stredoslováci sa tešili z vyrovnania v 28. min. Po strele Csabu Juhásza usmernil loptu do vlastnej siete Peter Vilčko. Výsledok preklopil na stranu MŠK v 44. min Sebastián Gembický. Ten strelil premiérový gól v aktuálnej sezóne treťoligovej súťaže. Štyrikrát pritom skóroval v Slovnaft Cupe. Triumf Soboťanov spečatil v 79. min Kevin Oláh. Bol to jeho druhý zásah v sezóne.

V rimavskosobotskej zostave mal na striedavý štart trojnásobné zastúpenie prvoligový MFK Ružomberok – brankár Dominik Ťapaj, Jakub Luka a David Jackuliak. Pre zranenie nehral Peter Petrán a pre päť žltých kariet mal stopku Hugo Ciprus. Naopak, do zostavy MŠK sa vrátil Bozhidar Krstich. Košická Slávia TU je farmou prvoligového FC Košice.

Slávia TU Košice – MŠK Rimavská Sobota 1:3 (1:2)
Zostava R. Soboty: Ťapaj – Radauel Kaua (87. Joao Paolo), Luka, Krstich, Oluwaseun Japhet – Juhász (82. Vargic), Krištof, Jackuliak, Gembický, Oláh (81. Lupták) – Aremu (87. Matej).

Soboťania majú 24 bodov (sedem víťazstiev, tri remízy, dve prehry so skóre 19:10) a naďalej figurujú na druhej priečke. Hráči R. Soboty v nasledujúcom kole privítajú v nedeľu 5. novembra 1. FK Svidník. Zverenci kouča Eugena Bariho mali doteraz na ihriskách súperov bilanciu tri remízy a dve prehry.

Kevih Oláh (v bielom) spečatil výhru R. Soboty

Zdroj: vobraze.sk