Džudistka Megelová zasadla premiérovo na trón v oddieli TJ Mladosť Relax R. Sobota

Kráľovná rebríčka Lea Megelová

Rebríček oddielu džuda TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota ovládla v roku 2023 Lea Megelová, ktorá súťažila v kategórii mini. Na trón zasadla premiérovo. Prvú priečku jej v rámci oddielu zabezpečilo úspešné ťaženie na turnajoch. To sa premietlo do bodového vyjadrenia. Nazbierala viac bodov než džudisti v kategóriách mladších či starších žiakov a žiačok.

„Kdekoľvek bola Lea Megelová na turnajoch, doniesla odtiaľ medaily. A to či už z domácich, alebo zo zahraničných súťaží. Nevynechá jeden tréning, na každý turnaj chce ísť. Je to veľmi aktívna džudistka. S takým dieťaťom je radosť pracovať. Jej rodičia majú záujem na tom, aby napredovala,“ uviedol pre vobraze.sk rimavskosobotský tréner Mladosti Richard Útis. Ako dodal, Megelová bude v novej sezóne zvádzať súboje na tatami v kategórii mladších žiačok a určite by podľa neho mohla byť v nej úspešná.

Lea Megelová sa stala jednotkou oddielu v absolútnom poradí a zároveň bola zákonite najúspešnejšou v spomínanej kategórii mini. Jej staršia sestra Stela je mládežníckou reprezentantkou Slovenska v plávaní.

„V tomto roku absolvovala Lea Megelová štrnásť súťaží a na trinástich z nich získala medailu. Je to šikovná džudistka. Keď trochu popracuje na sebe, môže byť ešte lepšia. Zápasí dobre. Dôležité je, aby ju džudo naďalej bavilo. Keď bude pokračovať v nastúpenom trende, má potenciál presadiť sa aj v žiackych kategóriách či neskôr medzi dorastenkami,“ povedal pre vobraze.sk predseda oddielu džuda TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota Jozef Nociar.

Najúspešnejšou džudistkou oddielu Mladosť Relax v kategóriách mladších i starších žiačok a žiakov bola v tomto roku Natália Kissová. Preukazovala svoje schopnosti na turnajoch. V rozlete ju však pribrzdilo zranenie ramena a podstúpila jeho operáciu.

Natália Kissová a vedľa nej Richard Útis

„Natália Kissová si veľmi dobre počínala na turnajoch, a to aj v zahraničí. Stala sa majsterkou Slovenska v kategórii starších žiačok (do 57 kg) a medzi dorastenkami obsadila na majstrovstvách Slovenska druhé miesto. Bohužiaľ, stalo sa to, čo sa stalo. Dúfame, že o nejakého pol roka by sa mohla vrátiť na tatami,“ uviedol tréner Útis.

Jozef Nociar spresnil, že v celkovom poradí obsadila za Megelovou na základe získaných bodov druhé miesto Lea Slováková a na tretej priečke sa umiestnila Kissová. Dievčatá teda predstihli chlapcov. „Lea Slováková je tiež šikovné dievča. Súťažila v kategórii mini. Megelová má trochu náskok pred ňou a uvidíme, ako to bude ďalej,“ dodal šéf oddielu.

V minulom roku kraľoval v rebríčku TJ Mladosť Relax R. Sobota Martin Zvara.

Miroslava Benčíková (vľavo), Lea Slováková (v strede) a Lea Megelová (vpravo)

Zdroj: vobraze.sk, foto: Facebook TJ Mladosť Relax R. Sobota