Šimko zostáva naďalej vo vedení TSM. Na hojdacom moste pribudli zábrany

Na hojdacom moste cez rieku Rimava pribudli zábrany. Osadené sú z obidvoch stán pri vstupe na most neďaleko Základnej školy P. Dobšinského. Sú podobné zábranám, ako na novej cykloceste. Slúžiť majú k obmedzeniu pohybu a zvýšeniu bezpečnosti verejnosti. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížil Attila Šimko, ktorý je poverený vedením TSM Rimavská Sobota, zábrany na tomto jednom moste osadili na požiadanie obyvateľov. 

„Ľudia tade chodili rýchlo na elektrických kolobežkách, dokonca aj na motorkách. Preto sme tam dali zábrany, aby sa tomu zamedzilo a zvýšila sa bezpečnosť chodcov,“ povedal Attila Šimko. Doplnil, že kočíky to neobmedzí a vedia tadiaľ prejsť aj mamičky. „Keď to montovali, tak práve išla okolo mamička s kočíkom, tak sme to nastavili v takej vzdialenosti, aby sa dalo dobre prejsť,“ dodáva. 

Most bol zrekonštruovaný podľa neho asi pred vyše dvomi rokmi. Boky spevnili plotovými dielcami. Dosky podľa Šimka priebežne kontrolujú, a keď je to potrebné, tak aj plánujú výmenu. „Je to tvrdé drevo. Pracuje však, lebo je tam vysoká vlhkosť, mráz. Chodíme tieto mosty v zime posýpať soľou, lebo tam je najskôr klzko a námraza. Treba si tam ale stále dávať pozor, ako na každom moste,“ upozorňuje Attila Šimko. 

Cez most denne chodí veľa ľudí, využívajú ho aj na ceste zo sídliska Rimava do neďalekej základnej školy. Druhý húpací most pre peších je na Sídlisku Západ pri plavárni. Tam podľa Šimka takéto obmedzenie neplánujú, nakoľko nedostali podnet od obyvateľov. 

Attila Šimko je poverený vedením TSM na druhé polročné obdobie od 1. decembra. „Primátor ma poveril a má sa vypísať ďalšie výberové konanie,“ doplnil. Výberové konanie bolo tento rok vypísané, z troch prihlásených kandidátov výberová komisia neodporučila ani jedného. 

Rimavskú Sobotu spája cez rieku Rimava 10 mostov, pozrite sa na ne asi pred dvomi rokmi z vtáčej perspektívy. Ľudia ich využívajú denne už desaťročia, umožňujú ísť do práce, domov, za nákupmi či za športom alebo prírodou.

Zdroj: vobraze.sk