Bývalá džudistka R. Soboty Pisárová sa stala najlepšou rozhodkyňou. Medzi ocenenými boli Ádám i Križová

Viktor Ádám

Viktor Ádám bol medzi ocenenými na druhom ročníku vyhlásenia najúspešnejších džudistov na Slovensku. Dvadsaťjedenročný reprezentant je odchovancom TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota. Najlepšou rozhodkyňou sa stala Judita Pisárová, takisto bývalá džudistka rimavskosobotskej Mladosti. Zásluhou mládežníckej reprezentantky Kristíny Lili Križovej putovalo ocenenie do Lučenca. Galavečer pod názvom Judo Awards Slovakia 2023 sa konal v pondelok v Pezinku.

Kým vlani obsadil Ádám druhé miesto v juniorskej kategórii, tentoraz prenikol medzi najlepších medzi seniormi a umiestnil sa na štvrtej priečke. „Som šťastný, že som sa medzi nich dostal. Dúfam, že to v budúcnosti aj vyhrám. Mám za sebou ťažký, ale úspešný rok,“ povedal pre vobraze.sk Viktor Ádám, ktorý háji farby Dukly Banská Bystrica. Na európskom šampionáte do 23 rokov skončil v nemeckom Postupime piaty (do 100 kg). Bronz si rodák z Rimavskej Soboty ukoristil na turnaji Európskeho pohára seniorov v lotyšskej Rige. „Dosiahol výborný výsledok na ME do 23 rokov. Viktor bol ocenený ďakovným diplomom Slovenského zväzu džuda za úspešnú reprezentáciu SR,“ uviedla pre vobraze.sk športovo – administratívna referentka Slovenského zväzu džuda (SZJ) Jana Valentíková.

Judita Pisárová sa stala druhýkrát po sebe najlepšou slovenskou rozhodkyňou. Ako ozrejmila Valentíková, rozhoduje na vrcholných svetových i európskych podujatiach a tiež na súťažiach, na ktorých zápolia zdravotne hendikepovaní športovci. „Na vrcholovej úrovni rozhoduje Judita Pisárová už nejaké tie roky. Je to špičková rozhodkyňa, ktorá vie poradiť najlepším slovenským rozhodcom, je im nápomocná. Jej rozhodnutia sú korektné. Vidieť, že rozhoduje na vrcholovej úrovni,“ povedal pre vobraze.sk tréner TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota Richard Útis. Ako doplnil, Pisárová býva v rakúskom Linzi, kde je aj trénerkou džuda.

V kategórii dorasteniek si ocenenie prevzala šestnásťročná Kristína Lili Križová (Junior Lučenec). Umiestnila sa na druhej priečke. „Získala ďakovný diplom od SZJ za úspešnú reprezentáciu SR,“ priblížila Jana Valentíková. Dodala, že Križová si vybojovala bronz na Európskom olympijskom festivale mládeže v Maribore (do 44 kg), piate miesto obsadila na svetovom dorasteneckom šampionáte v Záhrebe a rovnako piata skončila na turnaji Európskeho pohára v Győri.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album V. Ádáma, FB Junior Lučenec, archív J. Pisárovej a SZJ