Biatlonistka Molentová z Revúcej si vytvorila na juniorských majstrovstvách Európy v Poľsku osobné maximum

Biatlonistka Tamara Molentová z Revúcej má za sebou druhé majstrovstvá Európy v juniorskej kategórii. V Jakuszyciach (Poľsko) si počínala lepšie než vlani v Lotyšsku. Ukázala, že má potenciál a treba s ňou počítať. „Majstrovstvá Európy hodnotím v mojom podaní vcelku pozitívne. Som rada, že som podávala v pretekoch vyrovnané výkony,“ povedala pre vobraze.sk osemnásťročná Tamara Molentová (ŠK Železiarne Podbrezová). Vekom pritom ešte patrí do kategórie kadetiek.

Vo vytrvalostných pretekoch na 12,5 km obsadila dvadsiate miesto. „Bolo to moje prvé umiestnenie v top dvadsiatke medzi juniorkami. Bola som tomu rada. Na trati som bola spokojná so svojím bežeckým výkonom, mrzeli ma avšak štyri chyby na strelnici, ktoré boli úplne zbytočné. Dalo sa im vyhnúť,“ skonštatovala talentovaná biatlonistka. Jej trénerom je Peter Kazár.

Molentová skončila v rýchlostných pretekoch na 7,5 km tridsiata. „V šprinte som zvládla bežeckú časť i streľbu v ľahu ideálne. Problém nastal v streľbe v stoji, kde som dvakrát minula terč. Trať bola každým kolom náročnejšia a trestné kolá boli počas týchto pretekov naozaj za trest,“ uviedla Tamara Molentová.

V záverečných pretekoch s hromadným štartom na 9 km obsadila devätnáste miesto, znamenajúce jej nové maximum na juniorských majstrovstvách Európy. Na strelnici mierila trikrát nepresne. „Nečakala som, že si ešte vylepším to dvadsiate miesto z úvodných pretekov. Na trati to bolo náročné, preto som rada, že som to v podstate zvládla na troch zo štyroch streleckých položiek.“

V globále bola podľa jej slov najspokojnejšia s vytrvalostnými pretekmi. „Na tých som sa cítila najlepšie. S odstupom času však môžem povedať, že som bola celkom spokojná so všetkými pretekmi v mojom podaní,“ povedala mládežnícka reprezentantka, ktorá je lepšia bežkyňa než strelkyňa. „Mala som vydarené čisté položky, ale zároveň aj veľa chybných. Stále je na čom pracovať,“ zdôraznila odchovankyňa revúckeho biatlonu.

Vrcholom sezóny bude pre ňu svetový šampionát v Estónsku (Otepää), na ktorom zasiahne do bojov v kadetskej kategórii. Naznačila, že by sa tam chcela predrať do najlepšej desiatky. „Účinkovanie na juniorských ME v Poľsku mi dodalo chuť i motiváciu do ďalších pretekov,“ vyjadrila sa Molentová.

Na mládežníckych majstrovstvách sveta bude štartovať druhýkrát v kariére. Premiéru si na nich odkrútila pred rokom v Kazachstane, kde zaujala dvanástym miestom v šprinte na 6 km.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album T. Molentovej, Slovenský biatlon