Biatlonistka Kapustová si najlepšie oddýchne v kruhu rodiny. Spoznáva ju čoraz viac ľudí

Biatlonistka Ema Kapustová z Revúcej má za sebou životnú sezónu. Pútala pozornosť svojimi výkonmi i výsledkami. S juniorskou kategóriou sa rozlúčila skvelým spôsobom. Na svetovom šampionáte v estónskom Otepää si vybojovala dve strieborné medaily, a to jednak vo vytrvalostných pretekoch i v pretekoch s hromadným štartom. Na európskom šampionáte v poľských Jakuszyciach brala bronz v pretekoch s masovým štartom. Zápolila však už aj na podujatiach Svetového pohára žien a na ME seniorov v Osrblí získala bronz vo vytrvalostných pretekoch. Veľmi úspešné ťaženie odštartovala v auguste na majstrovstvách sveta v letnom biatlone, na ktorých získala v Osrblí dve strieborné medaily medzi juniorkami (rýchlostné i stíhacie preteky).

„Po posledných pretekoch, ktoré som absolvovala 9. marca v Rakúsku, som strávila istý čas v kruhu rodiny doma v Revúcej. To je pre mňa najlepší oddych. Aj sme pooslavovali. Venovala som sa aktivitám, na ktoré nie je veľa času v priebehu súťaženia. Je fajn, keď si po takej dlhej sezóne trochu oddýchne nielen telo, ale aj hlava,“ povedala pre vobraze.sk dvadsaťjedenročná Ema Kapustová (Otchenash Team).

Jej trénerom je Martin Otčenáš. Ako dodala, bez tréningu však v uplynulom období nebola. „Využila som snehové podmienky na Slovensku a venovala som sa skialpinizmu i iným aktivitám. Streľbu v súčasnosti netrénujem. S trénerom sme sa rozhodli, že ešte absolvujeme jarné vylyžovanie v Nórsku, kde sa aktuálne nachádzame, potom si vydýchnem a začnem oficiálne prípravu na novú sezónu. Tú predchádzajúcu sme zhodnotili, nechávam si to uležať v hlave a so začiatkom prípravy na novú sa už budem koncentrovať iba na ňu,“ uviedla odchovankyňa revúckeho biatlonu, kde trénovala pod vedením trénerov Dušana a Milana Chrapánovcov.

Ema študuje v druhom ročníku na Ekonomickej fakulte UMB v Banskej Bystrici. „Veľa času na štúdium v priebehu sezóny nebolo, to priznávam. Teraz je presne ten čas, kedy to doháňam. Študujem odbor cestovný ruch a baví ma to,“ reagovala Ema.

Spoznáva ju čoraz viac ľudí. „Teraz je to tak, že ma ľudia viac spoznávajú a snažia sa mi prihovárať. Ale aj to patrí v správnej miere k vrcholovému športovcovi,“ podotkla Kapustová.

Prezradila, že sa vo voľnom čase rada prechádza, číta, alebo napríklad niečo fajné ukuchtí v kuchyni. „Je to výborné na odreagovanie sa. Aká som kuchárka, by však museli objektívne zhodnotiť iní,“ poznamenala s úsmevom Kapustová. Dodala, že keď má čas a chuť, tak aj niečo upečie.

Televíziu podľa jej slov často nepozerá. „Väčšinou si pozriem niečo na Netflixe, mám rada komédie,“ uviedla mladá Revúčanka. Čas strávený na sociálnych sieťach sa snaží korigovať, aby na nich nebola veľmi dlho. „Sama vidím, že sociálne siete vedia vziať človeku veľa vzácneho voľného času.“

Zdroj: vobraze.sk, foto: Slovenský biatlon/Igor Stančík a album E. Kapustovej