Rodina Klajbanovcov prerobila v Hrachove starý bar, vznikol štýlový apartmán

Záľuba v reštaurovaní, prerábkach stavieb či vo folklóre spojila rodinu Klajbanovcov, ich úsilie vyústilo v podobu štýlového penziónu pod názvom Baboško. Zo starej budovy, využívanej niekedy ako bar či predajňa potravín, vzniklo v obci Hrachovo štýlové ubytovanie. Ako tvrdia, každý z rodiny priložil svojím spôsobom ruku k dielu, čím sa im podarilo na okolí rozvinúť ubytovacie služby. 

Klajbanovci ponúkajú na prenájom apartmán s dvomi izbami, ktoré sú zariadené historickým nábytkom z minulého storočia. Prinášajú však aj moderné prvky. „Apartmán vás očarí svojou historickou podobou a neopakovateľnou pokojnou atmosférou. Dýcha v ňom na vás čaro hrachovskej histórie. Našim cieľom je, aby sa hlavne návštevníci cítili dobre,“ hovorí hlava rodiny Peter Klajban, ktorý je veľmi dobre znány vo folklórnom prostredí a je spoluzakladateľ OZ Hráči. Jeho manželka Andrejka sa venuje reštaurovaniu nábytku a starým veciam v penzióne vdýchla život práve ona.

Štýlové ubytovanie je vhodné na prenocovanie s možnosťou raňajok, predĺžený víkend alebo po dohode s majiteľmi aj na dlhšie strávený čas. Svojpomocne ho opravovali asi rok a pol. Pri ubytovaní sa návštevníci môžu oboznámiť aj so zaujímavou históriou obce. Málokto možno vie, že neďaleko v hrachovskom hradnom kaštieli bol 26. októbra 1712 väznený Juraj Jánošík. Dokazujú to historické dokumenty. Na zásah vtedajšieho podžupana bol prepustený,“ hovorí Klajban. V obci boli aj tri zemianske kúrie. Aktívnejší návštevníci v okolí nájdu viacero možností turistického vyžitia. Od návštevy turistickej rozhľadne v Rimavskej Bani i Nižnom Skálniku, cez náučný chodník a bojisko z čias Slovenského národného povstania. 

Apartmán je vybavený kuchynskou linkou s elektrickým varičom, chladničkou, mikrovlnkou, varnou kanvicou, vlastným sociálnym zariadením (umývadlo, sprchovací kút, WC). Samozrejmosťou je aj bezplatné wi-fi pripojenie a parkovanie. K príjemnej večernej atmosfére v apartmáne sa hodí pohár vína, pre notorických televíznych maniakov je tam aj káblová televízia. Svoje miesto v rodinnom prostredí má aj rozkladacia pohovka či detská postieľka. To všetko v priestore viac ako 50 metroch štvorcových. Penzión sa nachádza v centre obce.

Prevádzkovať ho začali na jeseň minulého roka a má tak pred sebou prvú jarnú sezónu. Podľa Klajbana v pláne majú tento rok rekonštruovať ešte ďalší apartmán v podkroví tohto penziónu a tak ešte rozšíria jeho kapacitu.

Adresa: Ulica mieru 145/19, Hrachovo
kontakt: 0944 380 300, ubytkohrachovo@gmail.com

booking.com/hotel/sk/babosko.sk.html

Zdroj: PR-príspevok, Penzion Baboško