AKTUALIZOVANÉ: Soboťanka si na sídlisku otvorila chirurgickú ambulanciu. V tandeme ju dopĺňa sestrička s 50- ročnou praxou

MUDr. Vladimíra Kružliaková MPH a dlhoročná sestrička z chirurgie Elena Kántoro

Aktualizované 27. decembra

Chirurgická ambulancia – CHIR-MED, s.r.o. v dňoch 28.-29. december a 4. januára neordinuje. „V akútnych prípadoch prosím navštíviť chirurgickú ambulanciu Nemocnice – Svet zdravia Rimavská Sobota,“ avizuje rodáčka z Rimavskej Soboty Vladimíra Kružliaková, ktorá má zhruba 15-ročné skúsenosti s bielym plášťom. Ako chirurgička dodáva, aj naďalej poskytujú zdravotnú starostlivosť klientom a poistencom Unionu a Dôvery. „Neustále pracujeme aj na zazmluvnení pacientov VšZP, držte nám palce. Ďakujeme za prejavenú dôveru a prajeme pokojné sviatky v zdraví a bez úrazov,“ odkazuje.

Aktualizované 8. októbra

Chirurgická ambulancia Chir-med poskytuje na Sídlisku Západ v Rimavskej Sobote služby už nielen pre pacientov poisťovne Union.
Od 1.10 majú zmluvný vzťah aj s poisťovňou Dôvera.
Pre pacientov VšZP je zatiaľ iba neodkladná zdravotná starostlivosť.

Pôvodná správa

Úrazom by sa asi každý najradšej vyhol, no nie vždy je tomu tak. Pri výkone svojej práce, v domácnosti, alebo aj pri nevinnej hre na preliezke častokrát vznikajú poranenia, ktoré si vyžadujú chirurgické ošetrenie alebo následnú starostlivosť. Obyvatelia najväčšieho Sídliska Západ v Rimavskej Sobote majú vo vybranom čase o pomoc postarané, a to už od 6:30 hod. Chirurgická ambulancia CHIR-MED im pribudla rovno pod oknami bytových domov. Tento mesiac ju otvorila rodáčka z Rimavskej Soboty Vladimíra Kružliaková, ktorá má zhruba 15-ročné skúsenosti s bielym plášťom. Doktorkou chcela byť už od základnej školy. Cieľavedomá a pedantná chirurgička si v uplynulých rokoch založila rodinu a vrátila sa do Rimavskej Soboty. Soboťanka zbierala skúsenosti v rimavskosobotskej nemocnici, neskôr aj v Rožňave a pacienti ju môžu poznať aj z ambulancie v Hnúšti.

„Radi privítame pacientov zo širokého okolia. Tí sa k nám dostanú skôr, ako by mali dlho čakať v iných ambulanciách. Robíme tu malú chirurgiu. Odstraňujeme znamienka, hemanglióny či lipómy. Ošetrujeme aj úrazy či prevezy a to už od skorého rána,“ vymenúva chirurgička, podľa ktorej prichádzajú s otváracou dobou v čase, keď ostatné ambulancie sú ráno ešte zatvorené.

Sídlisko Západ a Zdravotné stredisko, vchod do ambulancie je na prízemí, bezberiérový.

„Chceli sme dať ambulanciu bližšie k ľuďom, aby si vedeli vybaviť chirurgiu a môžu ísť spokojne do roboty ak treba. Nemusia sa pritom obmedzovať,“ skonštatovala doktorka.

V pozícii sestričky stavila na skúsenú zdravoťáčku Elenu Kántorovú, ktorá popri chirurgii prežila zhruba 50 rokov. Takéto skúsenosti, ktorými disponuje má už len málokto. Počas našej návštevy v ambulancii bola prívetivá a potešila sa každému telefonátu pacientov. Nechýbalo ani pohostenie vlastnoručne napečenými koláčikmi. „44 rokov som robila v nemocnici na chirurgii v Rimavskej Sobote, neskôr ako výpomoc v iných chirurgických ambulanciách,“ skromne povedala.

Chirurgická ambulancia CHIR-MED, nájdete ju v blízkosti tržnice či obidvoch základných škôl

Podrobný zoznam úkonov nachádzame na dverách pri vstupe do ambulancie. Robia vyšetrenia pri akútnych príhodách a chorobách brucha, akútnym stavom a úrazom či liečbe chronických a dlhodobo sa hojacích rán alebo aj zarastajúcim nechtom. Venujú sa aj konzervatívnej liečbe hemeroidov. „Časom služby ale chceme rozšíriť o veci, ktoré bežne na chirurgii nerobia,“ avizuje doktorka Kružliaková.

Zdravotné stredisko na Sídlisku Západ v Rimavskej Sobote s červenou strechou poskytuje priestory viacerým lekárom

Ambulanciu nájdete na najväčšom sídlisku v Rimavskej Sobota, pri tržnici v zdravotnom stredisku, najnovšej budovy v okolí. Sú to čisto nové priestory na prízemí s bezbariérovým prístupom. V minulosti tam bola drogéria. Vchod je spred bytového domu na Ulici Por. Ušiaka. V budove nájdete aj lekáreň Západ či ďalších obvodných lekárov. Ak je treba, k dispozícii majú aj vozíky pre pacientov.

Doktorka Vladimíra Kružliaková skončila lekársku fakultu v roku 2006, MPH končila v roku 2014 a ešte v tom roku získala aj euro atestáciu v špecializačnom odbore chirurgia.

Kontakt:

Chirurgická ambulancia
CHIR-MED
V.Clementisa 4754-Sídlisko Západ – zdravotné stredisko
Rimavska Sobota
Telefon 0951 009 564
Ordinujú od 06.30-14.30 hod. /po-ut-st-pi/
Zmluvný partner : Union
VšZP a Dôvera-neodkladná ZS

Zdroj: PR-článok