Soboťanka Lenka ponúka masáže pre dospelých i deti

Pôsobila v školstve ako učiteľka 15 rokov, súťažne sa venovala kulturistike. Je fitnes trénerkou, má rada prácu s ľuďmi, no predovšetkým sa venuje masážam. Pred viac ako dvomi rokmi si otvorila vlastný masérsky salón – Body Reset – masérske služby v Rimavskej Sobote. „Som tu pre ľudí, ktorí hľadajú relax, úľavu od bolesti, lásku cez dotyk, ktorej za posledné roky chýba asi najviac. Klienti ku mne prichádzajú rôzni, aj 130-kilogramový, ale aj vo veku 80 rokov,“ hovorí svalnatá Lenka Kuráková.

Masáž podľa výberu trvá od 30 až po 90 minút. Ako masérka spomenula, čoraz viac ju vo všeobecnosti vyhľadávajú ľudia, ktorí majú problémy s pohybovým ústrojenstvom. Majú najčastejšie sedavú prácu ale aj športovci, ktorí v rámci regenerácie masáž potrebujú. Väčšinou prichádzajú s bolesťami chrbtice. „V tejto dobe keď niekto nemá problémy s chrbtom, ide skôr o výnimočnosť.“

Čakacie doby u lekárov sú pritom dlhé a ľudia si v prípade problému chcú pomôcť a preto hľadajú alternatívy a to je poslaním maséra. Ako športovkyňa s viacerými kurzami masírovania v Piešťanoch a štátnou skúškou na FTVŠ v Bratislave má k anatómii svalov blízko. „Kombinujem viaceré techniky, niečo z thajskej masáže, ajurvédy, indickej masáže či reflexológie atď. Klasická masáž u mňa predstavuje skôr masáž šitú na mieru a podľa potrieb klienta,“ hovorí Soboťanka a dodáva, že má blízko k prírode a prírodným olejom, ktoré si sama k masírovaniu vyrába. Obľúbený má ľubovník bodkovaný, ktorý dobre pomáha v medzistavcových priestoroch. Často využíva aj jazmín, brezovú šťavu, prasličku či mix byliniek z orientu. „Používam teplé oleje na kĺby a šľachy, ako aj prímes mravčieho alebo včelieho jedu.“

Po masážach sa udržiava vo forme a naďalej v kondícii pri cvičení, bežkovaní či turistike. Ako zdôrazňuje, prináša jej to relax, ale odporúča to aj svojim klientom. „Cvičenie, posilňovanie ochabnutého svalstva a správne držanie tela je poväčšine veľmi dôležité aj ako prevencia problémov s chrbticou,“ uviedla Lenka Kuráková.

Venuje sa aj mládeži, ktorá potrebuje usmerniť. „Poskytujem aj junior masáž, ktorá je iná ako klasická pre deti od 7-15 rokov. Je to aj s poučením, čo a ako majú robiť. Vidím v tomto veľké medzery u mladšej generácie,“ upozorňuje. Na výber má aj niekoľko balíčkov, ako ľahký chrbát, ľahké nohy, ľahké ruky, ale aj havajskú masáž. Jej služby potešia aj v prípade, že sa rozhodnú svojmu blízkemu zakúpiť darčekový poukaz, ktorý je ideálnym doplnkom k oddýchnutiu tela aj mysle. „Pozývam všetkých k načerpaniu novej energie,“ avizuje Lenka.

Masérsky salón – Body Reset – masérske služby nájdete na Ulici B. Bartóka v Rimavskej Sobote v novopostavenej budove pri kruhovej križovatke či Dome kultúry (vchod na prvé poschodie je z uličky pri budove Lýcea)

Na masáž sa môžete objednať telefonicky na čísle 0907038370, alebo esemskou. „Ak nedvíham, po masáži sa vždy spätne ozvem,“ dodala.

Zdroj: PR-článok