Na Sídlisku Západ otvorili MOM-ku. K dispozícii sú aj cez víkendy

V zdravotnom stredisku na Sídlisku Západ v Rimavskej Sobote otvorili dnes pre verejnosť mobilné odberné miesto (MOM). Ide o antigénové testovanie a odber realizujú výterom z nosa, alebo zo slín. K dispozícii je tu partia skúsených zdravotníčok. Na poludnie sme tu stretli milú a ústretovú Svetlanku a Zuzku. Personál je početnejší a pracovníci sa budú striedať.

Testovanie trvá len pár minút a realizujú ho za poplatok v každý pracovný deň od 8:00 hod. do 16:30 hod. Otestovať sa budete môcť aj cez víkend. V sobotu od 8:00 hod. do 12:00 hod. a v nedeľu od 8:00 hod. do 16:30 hod. MOM-ku nájdete v budove, neďaleko bytového domu alebo základnej školy M. Tompu. Vchod je od cesty na Ulici por. Ušiaka. Testovanie prebieha cez dvere, nemusíte tak vstupovať ani do budovy.

Výsledok testu poskytujú v papierovej podobe, ako aj formou sms či e-mailom. Je na vás, ako sa rozhodnete. Návštevu tejto momky môžete využiť, keď potrebujete test pre seba, zamestnávateľa, alebo jednoducho v prípade, že chcete poradiť nekomu, ktor sa potrebuje dať otestovať na koronavírus.

Adresa zdravotného strediska s Lekárňou Západ je na Ulici Clementisa 4754.

Pri testovaní dodržujte zásadu ROR (ruky, odstup, rúška) Testujú aj zazmluvnených zamestnancov, či deti vlastným testom.

Na mieste vedia zistiť aj protilátky na koronavírus, či Influenzu A/B. Viac sa dozviete v článku – Na Sídlisku Západ či na Hlavnom námestí už aj „ambulancia“ v lekárni. Kontakt: 0905 230 048

Test AG výterový 6 eur 8€
Test AG slinný 6 eur 9€
Test AG výterový Axon lab 15€
Test na protilátky Axon lab 15€
Testovanie detí vlastným testom 3€
Test výterový Influenza A/B 6€
Testovanie zazmluvnených zamestnancov 5€

Zdroj: PR-Článok