Pri ošetrení nôh sa netreba hanbiť, tvrdí pedikérka Marika

Mária Prasličková robí pedikérku sedem rokov

Starostlivosť o nohy, klasická či mediciálna pedikúra, patria k službám, ktoré ponúka Mária Prasličková z Hrušova. Pedikérkou je sedem rokov. Výhodou jej služieb je mobilita. Na červenom aute s prenosným kufríkom navštevuje svojich klientov a postupne rozširuje svoje pole svojej pôsobnosti. Pomáha im so zhrubnutými alebo zarastajúcimi nechtami, ktoré dokážu človeka dlhodobo potrápiť. Odstraňuje problémy s pätami, ktoré zvyknú byť popraskané, alebo zhrubnuté, podobne aj s kurími okami. Poradí aj v prípadoch problémov s bradavicami. Ako pre vobraze.sk uviedla, každý človek sa potrebuje starať o svoje nohy.

„Hlavne tí starší, ktorí majú problémy s mobilitou a nevedia sa dostať do pevných kamenných služieb. Ja som zameraná hlavne na medicinálnu pedikúru, ktorá sa robí strojom a ide o ošetrenie nôh. V Rimavskej Sobote je málo takých ľudí, ktorí chodia medzi klientov a pracujú v teréne,“ priblížila Marika Prasličková. Za ľuďmi chodí po celom okrese, ale dobrých zákazníkov má aj v Utekáči. 

Darčeková poukážka na pedikérske služby

Častokrát sa pri svojej práci stretáva s tým, že sa ľudia hanbia. „Každý si myslí, aké má strašné nohy. Netreba sa hanbiť, na to sú tu pedikérky, aby to dali do poriadku. Rozhodne veci treba riešiť a nenechať ich zhoršovať,“ hovorí a dodáva, že aj pravidelnou pedikúrou a ošetrovaním sa dajú vyriešiť mnohé problémy. „Mám rada svoju prácu a najväčšia odmena je pre mňa, keď sa klientom uľaví od bolesti, majú pocit ľahkých nôh a hlavne úsmev na tvári. A mnohokrát som počula vetu: Sme radi že vás máme. To je moja najväčšia motivácia.“

Ak máte záujem o služby pedikúrky Mariky, kontaktujte ju na telefónnom čísle 0915535204. Svojich blízkych môžete potešiť aj darčekovým poukazom.

Jej služby vyhľadávajú častokrát ľudia využívajúci pevnú pracovnú obuv, či už vo výrobe, alebo turisti či športovci. Poradí aj mamičkám s deťmi, ako správne strihať nechty. Sú medzi nimi aj ženy, ktoré si chcú napríklad skrášliť pred dovolenkou nechty. „Laky mám kvalitné a šetrné k nechtom, vydržia aj päť týždňov bez oderu,“ avizuje Prasličková.

U nových ľudí začína diagnostikou a podľa toho poradí, čo treba urobiť. Využíva certifikované prípravky značky Sanamed, ako aj dezinfekciu využívanú u lekárov. Prístroj a jeho diamantové frézky podľa jej slov pravidelne sterilizuje. „Som vybavená takmer pre každého. Každý má iné nohy a každý potrebuje niečo iné. Používam pri práci  aj stroj a nie skalpel. Aj keď veľa ľudí má rado skalpel, tento stroj je šetrnejší a neničí tak kožu,“ upozorňuje pedikérka. Využíva možnosti klasickej pedikúry, kde sa nohy močia vo vode.  

 „K tejto práci ma priviedol nedostatok času pre seba a rodinu. Nakoľko som robila vo viacerých oblastiach a nevedela som sa dostatočne venovať dvom synom, ktorí pracujú mimo mesta. Keď sme sa konečne stretli, nikdy som nemala čas,“ spomína na svoje začiatky rozhodovania Prasličková, ako aj dôvod, prečo sa rozhodla robiť sama na seba. K precíznej práci s ľuďmi mala vždy pozitívny vzťah. Podľa jej slov sa zúčastnila akreditovaného polročného kurzu aj so záverečnou skúškou. 

Pochádza z Hnúšte, ale už 30 rokov býva v malej dedinke Hrušovo. Má vyštudovanú Strednú odbornú školu strojársku v Brezne. Robila v Rimavskej Sobote na benzinke, i napríklad čašníčku v zariadení Drieňok na Teplom Vrchu.  

Zdroj: PR-článok