Najväčšia požičovňa e-bajkov v R. Sobote ponúka možnosť výletu aj pre dvadsaťčlenné skupiny

Majitelia najväčšej požičovne na okolí Gábor Varga a Balázs Csúsz

Ak chcete spoznať región bez veľkej námahy zo sedla bicykla, zavítajte do požičovne e-bajkov EbikeRS v Rimavskej Sobote. Umožnia vám prejsť väčšie vzdialenosti aj v náročnejšom kopcovitom teréne. S elektrickými bicyklami sa stane váš aj odvážnejší nápad realitou. Bicykel si môžete v tejto požičovni rezervovať, a to už od 18 eur na štyri hodiny. Akciové ceny sa týkajú rodín, ako aj obyvateľov Rimavskej Soboty. V EbikeRS majú k dispozícii naraz až 20 kusov elektrobicyklov, čo je výhodou pre väčšie skupiny ľudí. Svoje zážitky tak môžete prežiť aj so svojou početnou partiou kamarátov, či kolegov vo firme.

Požičovňa EbikeRS na Sídlisku Západ – Sedliacka ulica č. 1185/60

Bicykle majú dojazd s podporou približne sto kilometrov, v závislosti od náročnosti terénu. Online si ich môžete rezervovať vopred na webovej stránke www.ebikers.sk . V požičovni EbikeRS na Sedliackej ulici na Sídlisku Západ (v susedstve garáží pri pizzerii Hali Gali) vám poradia trasy podľa výkonnosti a času, aký plánujete stráviť vetraním si hlavy na čerstvom vzduchu.

Rezerváciu bicyklov si môžete dohodnúť aj vopred elektronicky alebo cez telefón: +421 908 604 776

Majitelia najväčšej požičovne na okolí Gábor Varga a Balázs Csúsz majú niekoľkoročné skúsenosti v turistickom ruchu a radi klientom poradia, kam sa vybrať. Podľa ich slov sa sezóna rozbieha, aj keď prvých odvážlivcov v tomto roku na požičanie bicyklov mali aj v januári. Niekto sa prevezie po okolí, niekto využije možnosť novej cykocesty medzi R. Sobotou a Poltárom.

„Mali sme tu minule aj ľudí z Belgicka, ktorí prišli k nám stráviť voľný čas popri pracovnej návšteve v Tornali,“ hovorí Gábor, podľa ktorého medzi obľúbené cesty patrí spomínaná cyklocesta do Poltára, alebo kopcovitý terén v severnej časti okresu R. Sobota. „Mali sme tu aj jedného pána, ktorý si prišiel požičať bicykel a išiel sa voziť na Kráľovu hoľu, keďže tam už mali všetky bicykle zapožičané,“ hovorí Balázs, že ponuka možností na cykloturistiku je široká.

„Chceli sme v požičovni horské bicykle, nie iba do mesta, aby sme mali čo najširšie možnosti yvužitia voľby terénu pre cyklistov. Na Gemeri a okolí, aj smerom na Zbojská či Teplý Vrch, máme tu veľa príležitostí na cykloturistiku v rôznych obtiažnostiach. V prípade zapožičania k bicyklu na viac dní vám pribalíme aj nabíjačku. Sme požičovňa, kde sa požičia bicykel, ale treba ho aj vrátiť v dohodnutom termíne,“ zdôrazňuje Balázs.

V cene každého požičania ebicyklov je cyklistická prilba, reflexná vesta, sada náradia k e-biku, zámok na bicykel, sada na opravu defektu či mini hustilka. Na výber sú tri druhy bicyklov, pre ženy i mužov, na výšku postavy od 160 centimetrov.

Pre bicykle sa dá prísť z Českej ulice autom až do dvora. Zapožičiavajú aj nosič na bicykle. Zo skúseností ľudia využívajú aj cestovanie vlakom na miesto bicyklovania a objavovania nových zážitkov a potom sa vrátia. „Požičanie je na dohode, od štyroch hodín, na jeden deň, cez víkend i niekoľko dní. Väčšinou je však začiatok už od 8:00 ráno a odovzdanie do 19:00 hod. Sme však ústretoví a vychádzame našim zákazníkom v ústrety,“ zhodujú sa majitelia požičovne EbikeRS.

Požičovňa: EbikeRS – adresa prevádzky:
Sedliacka 1185/60,
979 01 Rimavská Sobota
Telefón: +421 908 604 776, viac informácií nájdete na stránke, kde si bicykel môžete rezervovať aj online.

Zdroj: PR-článok, EbikeRS