Autoškola prešla zmenou dizajnu. Záujemcov o „vodičák“ zaučí aj inštruktorka

V uliciach Rimavskej Soboty ste už mohli stretnúť vozidlá Vladimír Parobek JUNIOR – Autoškola. S novým dizajnom, v červeno-bielej kombinácii. Autoškola zamestnáva päť inštruktorov. Medzi nimi je aj jedna žena.

Martina Parobeková má vodičský preukaz už vyše 20 rokov a robila si ho ešte počas strednej školy. „Ešte v starej autoškole u manžela,“ povedala s úsmevom. Vlani si urobila kurz inštruktorky a začala na tomto poste pôsobiť vo Vladimír Parobek JUNIOR – Autoškole. Jej manžel sa v tejto brandži osamostatnil a rozhodol sa vytvoriť vlastnú značku.

„Našim cieľom nie je, aby si žiaci čím skôr odjazdili autoškolu. chceme ich hlavne pripraviť do premávky. Aby vedeli dobre šoférovať, dodržiavali pravidlá cestnej premávky. Aby sme sa aj my cítili snimi bezpečne, lebo vieme, že sú dobrí šoféri,“ hovorí Martina Parobeková. Ako zdôrazňuje, svojich žiakov hlavne upozorňuje, aby sa nenechali vyhecovať kamarátmi, keď ich vezú v aute. „Nech dodržiavajú rýchlosť a nenechajú sa vyprovokovať. Na cestách jazdí veľa áut, každý sa ponáhľa. Ide o to, aby cesta bola bezpečná pre všetkých účastníkov,“ dodala inštruktorka.

Podľa jej slov si žiakov striedajú. „Snažíme sa zadeľovať jazdy tak, aby žiak vystriedal viacerých inštruktorov. Chlapci sú skôr technický a ja žiakom skôr prízvukujem ohľaduplnosť za volantom a voči ostatným, aby sa vcítili do kože toho druhého. Máme na to dobré spätné väzby,“ podotkla. Martina má skúsenosti len s osobným autom.

Autoškola Vladimír Parobek JUNIOR

Učebne autoškoly nájdete na začiatku Mlynskej ulice č. 2, v budove SFOSu v Rimavskej Sobote nad kaviarňou Zeppelin pri Bille. Cvičisko majú v bývalom areáli ČSAO, pproti benzínky Tanker.

Kurz obvykle trvá 3-4 mesiace. Robia ho na skupinu B a stojí 650 eur. Cena však platí už len v marci. „Vo štvrtok 17.3 otvárame posledný kurz ešte v starých cenách. Od 1.4 sa budú ceny vo všetkých autoškolách zvyšovať, nakoľko rapídne stúpajú ceny pohonných hmôt,“ avizujú v autoškole. Naďalej však je možné absolvovať aj rýchlokurz.

Autoškola Vladimír Parobek JUNIOR
Vladimír Parobek JUNIOR – Autoškola sa nachádza na 1. poschodí v budove SFOSu nad kaviarňou Zeppelin.

Vodičák si môžu mladí robiť, aj keď nemajú ešte 18 rokov. Naďalej platí, že pri dosiahnutí 17-teho roku ho môže tínedžer získať, no musí s ním jazdiť staršia zodpovedná osoba. „Mávame aj starších, ale tí viac-menej ľutujú, že si vodičský preukaz neurobili skôr, lebo potom začali pracovať a nemali na to čas,“ dodala Parobeková.

Kontakt:
Vladimír Parobek JUNIOR – Autoškola
Mlynská 2, v budove SFOS za Billou Rimavská Sobota
Tel.: 0903554311
, msg: Vladimír Parobek – Autoškola

Zdroj: vobraze.sk, PR-článok