Vladimír Parobek JUNIOR, inštruktor s vyše 25-ročnou praxou otvoril vlastnú autoškolu

Kontakt:
Vladimír Parobek JUNIOR – Autoškola
Mlynská 2, v budove SFOS za Billou Rimavská Sobota
Tel.: 0903554311
, msg: Vladimír Parobek – Autoškola

Autoškola Vladimír Parobek JUNIOR

Dôležitosť teórie a hlavne praxe či pohody za volantom, rozlišovanie dopravných značiek, ale aj ako sa vyznať v križovatke alebo kruhovom objazde a jazdiť bezpečne. Aj to sú dôležité veci, ktoré učí Vladimír Parobek junior vo svojej Autoškole na Mlynskej ulici v Rimavskej Sobote. Hoci má približne 25-ročné skúsenosti ako inštruktor, na novom mieste s manželkou pôsobia asi rok. Nájdete ich na začiatku Mlynskej ulice č. 2, v budove SFOSu v Rimavskej Sobote pri Bille. Ako ďalej naznačil, pred rokom opustil dlhoročnú autoškolu a rozhodol sa vybudovať novú značku autoškoly. „Skúsenosti mám a chcem ich využiť,“ dodáva.

Autoškola Vladimír Parobek JUNIOR
Nový dizajn a logo, ktoré sú spojené s autoškolou Vladimír Parobek JUNIOR, budete čoskoro vidieť v uliciach mesta

„Je taký mýtus, že si ľudia radšej robia vodičák v lete, ale z 25-ročných skúseností môžem povedať, že lepšie je učiť sa v zime. Žiak si vyskúša mokré a klzké cesty, prítmie. Myslím si, že čo sa týka skúseností a praxe, je lepšie sa naučiť jazdiť v zimnom období,“ hovorí inštruktor Parobek junior. Ako priblížil, stáva sa, že rodičia kupujú svojim deťom „vodičák“ práve pod stromček, a preto majú aj oni pripravené takéto možnosti v podobe darčekových poukazov.

Autoškola Vladimír Parobek JUNIOR

Získavanie zručností v takomto nie najlepšom počasí považuje Parobek za plus pre mladých vodičov. „Je dobré, keď sedia so skúseným inštruktorom, ktorý im vysvetlí, ako sa správať aj na takýchto cestách. Ide tu o bezpečnosť, jednak ich, posádky, ale aj ostatných na okolí,“ zdôraznil Parobek. Cvičisko majú v bývalom areáli ČSAO, naproti benzínky Tanker.

Autoškola Vladimír Parobek JUNIOR
Vladimír Parobek JUNIOR – Autoškola sa nachádza na 1. poschodí v budove SFOSu nad kaviarňou Zeppelin.

Dlhé roky pôsobil s otcom na tej istej ulici v autoškole. „Veď meno Parobek je v Rimavskej Sobote spojené s autoškolou od začiatku 90-tych rokov. Vychovali sme generácie, teraz k nám už chodia naši absolventi so svojimi deťmi,“ priblížil Parobek junior a zdôrazňuje, že sa presťahovali do priestorov v budove SFOSu nad kaviarňou Zeppelin.

Autoškolu nájdete na začiatku Mlynskej ulice č. 2, v budove SFOSu v Rimavskej Sobote pri Bille.

Ako poznamenal, aj naďalej sú rodinným podnikom a majú štyroch inštruktorov. Podľa jeho slov kurzy otvárajú každý mesiac. Prípadných pandemických obmedzení sa netreba podľa neho obávať. „Aj minulý rok sme mali hodiny teórie zo začiatku online a neskôr, keď sa uvoľnili opatrenia, tak sme robili praktickú časť, na cvičisku a za volantom,“ hovorí Parobek.

Kurz obvykle trvá 3-4 mesiace. Robia ho na skupinu B a stojí 650 eur. Je možné absolvovať aj rýchlokurz. Parobek prízvukuje, že vodičák si môžu mladí robiť, aj keď nemajú ešte 18 rokov. Naďalej platí, že pri dosiahnutí 17-teho roku ho môže tínedžer získať, no musí s ním jazdiť staršia zodpovedná osoba.

Zdroj: PR – správa