Bývalá víťazka Miss Gemer-Malohont sa venuje skrášľovaniu žien

Zuzana Steiner

Je bývalou Miss Gemer-Malohont, býva v Rimavskej Sobote, venuje sa skrášľovaniu žien. Pracuje v materskej škole. Zuzana Steiner, rodená Pongová, by uvítala oživenie súťaže krásy Gemer-Malohont. Pred pandémiou sa podieľala na organizovaní súťaže krásy “ Gömör Nógrád szépe“

Má s nimi viacero skúseností. Prvýkrát sa na súťaži krásy zúčastnila ešte počas štúdia na Gymnáziu v Tornali v roku 1991. „Mala som vtedy 14 rokov a umiestnila som sa na druhej priečke,“ spomína si Zuzana, ktorá pochádza zo Stránskej. Čo nasledovalo o pár rokov, považuje za splnený sen pre dievča z malej dediny.

Titul Miss Gemer-Malohont získala v roku 1995. „Je to krásna spomienka. Žili sme vtedy inú, jednoduchšiu dobu,“ hovorí a dodáva, že nemala v pláne žiť život modelky a len „potichu“ sledovala slávne modelky ako je Cindy Crawford, Claudia Shiffer, ako aj modelky Silviu Lakatošovú, či Ivanu Christovú. „Mimochodom, Ivana je aj moja kolegyňa v Mary Kay. Robí tam však dlhšie a v hierarchii je vyššie,“ poznamenala Zuzana.

Po víťazstve začala chodiť do modelingovej školy do Banskej Bystrice, na rôzne módne prehliadky a zúčastnila sa aj krajského kola Miss Slovensko, na ktorom obsadila 4. miesto. „Nakoľko som ešte vtedy nešoférovala a rodičia chodili do roboty, nevedeli ma v tomto podporovať, ďalej som v tomto nevedela pokračovať,“ priblížila.

Korunku má odloženú

Ako misska dostala korunku krásy, ktorú stále má a pripomína jej krásny vek tínedžerky. „Mám ju odloženú doma a občas sa ňou skrášli moja dcéra,“ povedala Zuzana a poznamenala, že ak by sa jej dcéra chcela venovať modelingu, brániť jej v tom nebude. „Dnešné deti majú veľa-veľa možností. Či má také ambície, neviem povedať, ale viem, že keď sa bude chcieť tomu venovať, budem jej v tom pomáhať a podporovať ju,“ skonštatovala. Moderátorom súťaže bol vtedy Martin Nikodým. Obavy z neho nemala.

Je matkou dvoch detí a študuje vysokú školu. „Baví ma psychológia a mám rada aj deti, tak som si vybrala odbor učiteľstvo,“ priblížila Zuzana, ktorá počas pandémie prijala ponuku v Materskej škole v Gemerských Dechtároch. „Potešilo ma to, chcela som si aj toto vyskúšať, rada pracujem s ľuďmi,“ dodala.

Venuje sa však aj „skrášľovaniu žien“. „Je to moja srdcovka. Líčim ženy na rôzne udalosti, nevesty i modelky. Pracujem s kozmetikou Mary Kay už 12 rokov a ako kozmetická poradkyňa učím ženy, ako sa starať o pleť, pričom robím aj rôzne kurzy líčenia,“ priblížila Zuzana, ktorá je certifikovanou vizážistkou. Spomenula, že „know-how“ získala od známych slovenských aj svetových vizážistov. Ako spestrenie v jej práci vizážistky sa s fotografkou Erikou Vojenčiakovou venuje fotopremenám.

Zdroj: vobraze.sk, foto: Jozef Tokár, archív Zuzana Steiner