Muzikál Pacho zavítal do Rim. Soboty a zabavil divákov + foto a video

Sála Kultúrneho domu v Rimavskej Sobote sa vo štvrtok podvečer premenila na sklad dreva a na stavenisko šibenice. Diváci boli svedkami návratu do rodnej domoviny Pacha, neskôr zbojníka z Hybe. Dokonca sa na istý moment preniesli až priamo do Viedne. Tento veľkolepý zážitok priniesol muzikál, Pacho „Zbojník z Hybe”.

Príbeh predstavuje paródiu na zbojnícke legendy, pričom prináša aj niečo novodobé zo strany tancujúceho, lietajúceho groteskného karnevalového sveta. Muzikál uvádza Umelecká agentúra Mystik a jeho scenáristom, režisérom a textárom piesní je Jakub Nvota.

Záujem o toto predstavenie bol veľký, čo potvrdzuje aj takmer vypredaná sála kultúrneho domu. Počas celého predstavenia, ktoré malo dĺžku zhruba 3 hodiny, bolo v sále počuť smiech a zvučný potlesk. Akrobatické kúsky, ktoré účinkujúci predvádzali na hrazde či šatkách, diváci sledovali so zatajeným dychom. To, že bolo publikum naozaj aktívne, pre vobraze.sk potvrdila aj samotná účinkujúca Adela Mojžišová, vystupujúca ako grófka. „Dnes bol divák skvelý, taký naozaj uvoľnený, baviaci sa, vždy sa dobre bavia, ale vnímame nejaké rozdiely a tento bol jeden z tých, čo sa viac smial a viac reagoval,“ povedala Mojžišová.

Nie každé javisko je vhodné na takéto predstavenie. Rozhodujúca je jeho veľkosť, ale taktiež aj celkové vybavenie, ktoré je potrebné na upevnenie šatiek, či usadenie iných rekvizít. Podľa samotných účinkujúcich, bolo javisko v Rimavskej Sobote vyhovujúce, pričom Dominik Teleky (Pacho) a Adela Mojžišová s humorom dodali: „Na veľkosť nášho talentu to bolo perfektné divadlo, priamoúmerné.“ Mojžišová má svokrovcov z Lučenca a vystúpenie si prišli pozrieť do Rimavskej Soboty.

Predstavenie, ktoré sa v R. Sobote konalo, bolo v poradí už 25. Ani po tomto výkone si však účinkujúci nemohli vydýchnuť. Hneď po ukončení predstavenia sa mnohí ponáhľali na ďalšie, ktoré ich čakalo na druhý deň v Prešove a iní za ďalšími povinnosťami do miest, kde pôsobia. Účinkujúci sa na rôznych predstaveniach alternujú, preto sa divák môže stretnúť s iným zastúpením a aj samotní herci priznali, že to býva o to veselšie.

Muzikál v sebe niesol jednu z dôležitých myšlienok, a to, že všetci sme len ľudia. Nemal by existovať rozdiel medzi šľachtou a poddanými, ale práve naopak, všetci by sme si mali byť rovní. Za úžasné prevedenie si účinkujúci nezaslúžil nič iné, ako neutíchajúce standing ovation.

Po skončení odchádzali ľudia s úsmevom na tvárach, obohatení o pozitívny zážitok.

Zdroj: Dominika Husárová, vobraze.sk