Zasahovali už druhý večer po sebe. Tentokrát na Rožňavskej

Rimavskosobotskí hasiči zasahovali v meste druhý večer po sebe. Dnes ich privolali k požiaru v jednom z bytov na Rožňavskej ulici. Na miesto bolo vyslaných viac jednotiek, nakoľko išlo o bytové priestory, aj výšková technika. Jej použitie však nebolo potrebné. Ako pre vobraze.sk priblížil zástupca HaZZ Rimavská Sobota Martin Babic, horeli vchodové dvere z vnútra jedného z bytov.
„Evakuácia nebola potrebná,“ zdôraznil.

Rýchlym oznámením požiaru a príchodom prvej jednotky sa podarilo požiar hneď zlikvidovať. Príčinu požiaru podľa jeho slov objasňuje zisťovateľ pričiň požiaru.

Hasiči boli v teréne druhý večer po sebe. Včera ich privolali kvôli zápachu pripominajuceho plyn na Sídlisku Západ. Štipľavý zápach sa však časom šíril viacerými ulicami mesta, čo postupne na hlasovali obyvatelia. Hasiči preskúmali pivničné priestory. V spolupráci s pracovníkmi SPP únik plynu nezistili. Preskúmaná bola Cukrovarská ulica i Košická cesta, kde sídli spoločnosť Detox. Podľa informácií z OR HaZZ tam výroba neprebiehala, išlo však o technologický proces, pri ktorom vzniká podobný zápach ako má zemný plyn. V mieste udalosti však neboli zistené žiadne hodnoty nebezpečných látok v ovzduší.

Zdroj: vobraze.sk