Z Detoxu vychádzal žltý dym. Do R. Soboty smeruje ekovozidlo aj chemik

Z areálu Detoxu pri Košickej ceste v Rimavskej Sobote vychádza žltý dym. Na mieste sú hasiči, ktorých privolali pred 20-tou hodinou. Podľa ich zistení sa dym šíri z vagónu. Ako pre vobraze.sk priblížil Martin Babic z OR HaZZ Rimavská Sobota, po príchode jednotky na miesto zistili, že by malo ísť o reakciu kyseliny. Presnejšie však nevedia. Hasiči zasahujú v autonómnych dýchacích prístrojoch. Na okolí je zápach.

„Odpojili sme ten vagón od ostatných a dali sme ho trochu ďalej. Sú v ňom nejaké kyseliny, ktoré spolu zreagovali a začali dymiť na žlto,“ vysvetlil Babic. Ako zdôraznil, ubezpečovali ich, že by to nemalo byť výbušné. Na zistenie príčiny dymenia a spôsobu ďalšieho zásahu na miesto smeruje chemik z Detoxu, ktorý má bližšie objasniť situáciu či chemickú reakciu. „Zatiaľ vagón kropíme vodou. Nehreje sa a teplota je na ňom prijateľná a neprehrieva sa. Máme to zatiaľ pod kontrolou,“ prízvukoval Babic okolo 22-hodiny.

Hasiči si vyžiadali posily z Banskej Bystrice, ktoré sa zúčastňujú v prípade takýchto zásahov. Ekovozidlo, sanitka či kontrolné chemické laboratórium civilnej ochrany, ktoré bude merať ovzdušie.

Správa bude doplnená.

Zdroj: vobraze.sk