Hasiči zasahovali do neskorej noci. Na súde bola nahlásená bomba

Znepokojujúce večerné dymenie z vagónu v Detoxe, ktoré vystrašilo niekoľkých obyvateľov Rimavskej Soboty, bolo pod kontrolou. Privolaní hasiči už okolo ôsmej hodiny večer problémový vagón ochladzovali na primerané hodnoty. Po príchode havarijného tímu z Detoxu začali s prečerpávaním. Ako pre vobraze.sk priblížil Martin Babic z OR HaZZ Rimavská Sobota, na mieste zasahovalo 15 príslušníkov HaZZ asi do druhej hodiny v noci. Na miesto privolali aj kontrolné chemické laboratórium civilnej ochrany, ktoré meralo ovzdušie. V okolí boli namerané zvýšené hodnoty oxidu dusičitého. „Približne 50 metrov v smere vetra od vagónu, ktorý sme kropili vodou, a tak nedošlo k väčšiemu rozšíreniu. Klesalo to k zemi z ovzdušia. Nešlo to mimo areálu,“ ubezpečil Babic s tým, že okolie bolo uzavreté. K zraneniam pri zásahu podľa jeho slov nedošlo.

Hasiči mali včera výjazd k požiaru bytového domu v Hnúšti a nehode na Kurinci. „V Hnúšti nešlo o veľký požiar, prvá privolaná jednotka to uhasila,“ povedal a dodal, že pravdepodobne išlo o popolník na balkóne.

Aktuálne boli dnes hasiči predpoludním privolaní k trom nehodám – pri Rimavských Janovciach, Bakte či na Zbojskej. Dopoludnia bola v budove súdu nahlásená bomba a prebieha evakuácia zamestnancov. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej robia opatrenia na súdoch po celom Slovensku. „Nahlasovateľ neuviedol, na ktorom súde konkrétne,“ dodala.

Zdroj: vobraze.sk