Aktualizované: Vodička v hmle nedobrzdila, po nehode ju prevážal vrtuľník ATE. Pomáhali jej okoloidúci policajti

Vrtuľník ATE zasahoval včera pri dopravnej nehode na ceste 1/16. K zrážke dvoch vozidiel došlo na výjazde od Oždian. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, 20-ročná vodička na osobnom aute Hyundai podľa doterajších informácií nedobrzdila do auta, ktoré išlo pred ňou.

Smerovala od Lučenca na Rimavskú Sobotu. Vzhľadom na zranenia ju do Banskej Bystrice prevážal záchranársky vrtuľník. „U vodičky vzhľadom na zranenia nebola vykonaná dychová skúška. U vodiča druhého auta VW Golf alkohol zistený nebol,“ priblížila Kováčiková. Vodiča VW Golf aj spolujazdkyňu z vozidla Hyundai prevážali do nemocnice v Rimavskej Sobote.

Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. V úseku bola hustá hmla, preto polícia upozorňuje vodičov na zvýšenie opatrnosti. „Rešpektujte pokyny polície a nezabudnite na dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti a správne používanie hmloviek.“

Aktualizované o 12.25 hod: „Vodička z Lučenca sa za hustej hmly plne nevenovala vedeniu motorového vozidla. Pričom pred sebou zbadala vozidlo a prudko zabrzdila, pričom dostala šmyk a bočnou časťou narazila do zadnej časti vozidla. Došlo tak k nárazu do pred ňou jazdiaceho auta,“ priblížila Kováčiková s tým, že vodička utrpela zranenia s dobou liečenia do 42 dní. Zároveň podotkla, že pri nehode medzi prvými pomáhali dopravní policajti z R. Soboty, ktorí sa vracali zo služobnej cesty. „Neboli priamo vo výkone služby. Poskytli jej predlekársku pomoc,“ poznamenala.

Zdroj: vobraze.sk, foto: fb polícia