Vodiči naďalej jazdia pod vplyvom alkoholu

nehoda Vrbovce

Včera sa rozbehla dopravno – bezpečnostná akcia Radar. Polícia informovala, že sa týka celého územia Slovenska a strážcovia poriadku sa zamerajú najmä na alkohol, rýchlosť a spôsob jazdy. Ako avizuje, má trvať až do konca tohto mesiaca. V Rimavskosobotskom okrese, ale aj v tých susedných, rovnako registrujeme prípady, keď vodiči jazdia pod vplyvom alkoholu. V sobotu skoro ráno sa stala takáto dopravná nehoda vo Vrbovciach. Polícia uviedla na facebookovej stránke, že dvadsaťpäťročný vodič narazil do elektrického stĺpa. Dodala, že sa na mieste podrobil dychovej skúške a tá preukázala 1,31 promile alkoholu. Ťažké zranenia utrpela sedemnásťročná spolujazdkyňa.

V úvode minulého týždňa polícia v Banskobystrickom kraji informovala, že od začiatku roka odhalila 2030 prípadov, kedy vodiči viedli vozidlá pod vplyvom alkoholu, alebo inej návykovej látky. „Je to alarmujúce číslo a je len na každom z nás, akým smerom sa táto štatistika bude hýbať,“ dodala. Včera priniesla banskobystrická polícia štatistiku za minulý týždeň, v kraji odhalila 74 vodičov pod vplyvom alkoholu. „Je to priam nenormálne číslo, vzhľadom k udalostiam z uplynulých dní a tomu, čo sa na cestách deje,“ skonštatovala.

Ak vodič nafúka nad jedno promile, ide o trestný čin. Ani po tragickej dopravnej nehode v Bratislave, ktorá si vyžiadala päť obetí, sú niektorí vodiči, zdá sa, nepoučiteľní.

Dnes polícia informovala o ďalšom prípade, kedy bol policajnou hliadkou zastavený a kontrolovaný 45-ročný vodič v Rimavských Janovciach. Pred siedmou ráno nafúkal 1,46 promile. Ako pre vobraze.sk doplnila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, išlo o 45-ročného Milana z Rimavskej Soboty.

Napriek všetkým výzvam a upozorneniam, napriek všetkým tragickým udalostiam, stále jazdia po cestách opití hazardéri. Neuvedomujú si, že svojim správaním neohrozujú len seba, ale všetkých, ktorých cestou stretnú.
Okrem hliadky ODI Rimavská Sobota zadržali policajti aj 45-ročného vodiča, ktorý mal šoférovať auto od obce Rapovce smerom na Lučenec. Pri autobusovej zastávke vyšiel na trávnatý porast. Na mieste bol podrobený dychovej skúške s výsledkom 1,88 promile.

Zdroj: vobraze.sk, FB polícia BB, foto: FB polícia BB