Vodič zomrel v nemocnici. Po nehode ho zrazilo iné auto

nehoda Uzovska Panica

Pár dní po nehode na zamrznutej ceste z konca minulého týždňa došlo k umrtiu vodiča Seat. Informáciu pre vobraze.sk potvrdila banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. Ide o 63-ročného muža z obce Žíp. Zomrel v pondelok. Ešte v piatok ráno počas poľadovice dostal šmyk a narazil do betónového priepustu pri ceste medzi Uzovskou Panicou a Bátkou. Z auta vystúpil sám.

„Ďalšie vozidlo BMW po tom, ako dostalo šmyk, narazilo do havarovaného auta a zachytilo aj vodiča,“ priblížila hovorkyňa. Muž utrpel ťažké zranenia, v nemocnici zomrel včera. Alkohol u vodiča BMW z Veľkého Blhu zistený nebol. Zranenému vodičovi bola odobratá krv v nemocnici.

Polícia v piatok začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Po tejto udalosti však bude trestné stíhanie vedené ako prečin usmrtenia. „Presnú príčinu smrti, ako aj to, na následky akých zranení zomrel, určí až súdna pitva,“ doplnila Kováčiková. Nehoda podľa polície štatisticky nie je evidovaná ako DN so smrťou, keďže k umrtiu došlo po niekoľkých dňoch.

Ranná poľadovica v piatok spôsobila vodičom nemalé problémy na cestách. Viaceré kamióny a osobné autá skončili mimo ciest. Najvážnejšie vyzerajúca nehoda bola v Bátke, kde kamión zdemoloval plot obecného úradu. Neďaleko je autobusová zastávka. „Našťastie to bolo v skorých ranných hodinách a neboli tam toľkí ľudia, ako zvyknú byť cez deň,“ povedal pre vobraze.sk starosta Bátky Peter Hencz.

DOPLNENÉ: Ranné klzisko na cestách. Kamión rozbil plot obecného úradu v Bátke

Zdroj: vobraze.sk

Pri dopravných nehodách zomreli dve osoby